poniedziałek, 10 maja 2021 07:36

Ta góra robi wrażenie. Czy Andrzej Bargiel zdobędzie sześciotysięcznik Laila Peak?

Autor Mirosław Haładyj
Ta góra robi wrażenie. Czy Andrzej Bargiel zdobędzie sześciotysięcznik Laila Peak?

Andrzej Bargiel jest już pod Laila Peak. Po dwóch dnia spędzonych w bazie ekipa zdecydowała, aby zaplanować atak szczytowy na 10 maja na godz. 2:30 czasu lokalnego.

Samą wspinaczkę poprzedzi dojście do wysuniętej bliżej szczytu bazy, skąd około godz. 4:00 czasu lokalnego rozpocznie się wejście na szczyt. Atak szczytowy szacowany jest na około 10:00-11:00 godzin. Plan zakłada zdobycie sześciotysięcznika wraz z Jędrkiem Baranowskim oraz wspólny zjazd na nartach z wierzchołka.

Celem wyprawy KARAKORAM SKI EXPEDITION jest zdobycie i zjechanie na nartach z dwóch sześciotysięczników - znajdującego się w Dolinie Ghidims-Dur dziewiczego szczytu Yawash Sar II (6178 m n.p.m.) i położonego w Dolinie Hushe szczytu Laila Peak (6096 m n.p.m.) o wyjątkowo charakterystycznym kształcie, uznawanego za jeden z najpiękniejszych szczytów na świecie oraz . Pierwszy cel Andrzejowi Bargielowi udało się już zrealizować. Jako pierwszy człowiek na świecie zdobył dziewiczy Yawash Sar II, po czym zjechał z niego na nartach do bazy.

Czytaj także:

Wielki sukces zakopiańczyka! Dokonał tego jako pierwszy człowiek na świecie
Zakopiańczyk, Andrzej Bargiel znany jest z realizacji programu “Sunt Leones”, który polega na zdobywaniu wysokich szczytów w szybkim tempie.

Fot. i inf.: Andrzej Bargiel Biuro Prasowe

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje