czwartek, 17 czerwca 2021 08:32

Tarnów buduje mieszkania – ogłoszono przetarg

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów buduje mieszkania – ogłoszono przetarg

62 mieszkania powstaną w planowanym do budowy budynku wielorodzinnym przy ul. Krzyskiej w Tarnowie. Inwestycję poprowadzi Miejski Zarząd Budynków. Ogłoszono już przetarg.

- Przy ul. Krzyskiej powstanie ciekawie zaprojektowany budynek mieszkalny, który składać się będzie z trzech wyodrębnionych segmentów, połączonych dwiema klatkami schodowymi i windami wewnętrznymi. W dwóch skrajnych segmentach zaplanowano trzy kondygnacje, w segmencie środkowym cztery. W budynku zaplanowano 62 mieszkania, jedno- oraz dwupokojowe, o powierzchni użytkowej od 27,74 m2 do 42,90 m2 – tłumaczy Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Na poziomie parteru segmentu środkowego znajdzie się świetlica dla mieszkańców, pralnia oraz pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków. Z racji, iż komunalny budynek ma być w pełni dostosowany do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych, mimo małej liczby kondygnacji znajdą się w nim m.in. dwie windy.

Na inwestycję Miejski Zarząd Budynków ma otrzymać dotację w kwocie 80% kosztów. Wartość kosztorysowa budynku wg. cen z czwartego kwartału 2020 r. wynosi około 13,5 miliona zł.

Przetarg na budowę ogłoszony został 11 czerwca.

Tarnów podsumował dotychczasowe szczepienia. Najwyższy wskaźnik w grupie 70+
Wiadomości Tarnów. Miasto podsumowano wykonane do tej pory szczepienia. Ilu mieszkańców przyjęło szczepionkę?

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje