niedziela, 15 września 2019 15:35

Tarnów: Mateusz Rękas balonowym Mistrzem Polski

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Mateusz Rękas balonowym Mistrzem Polski

Mateusz Rękas triumfował w rozegranych w Lesznie 35. Balonowych Mistrzostwach Polski. Dla tarnowianina był to czwarty z rzędu, ale pierwszy złoty, medal w mistrzostwach kraju.

Mistrzostwa będące równocześnie 28. Balonowymi Zawodami o Puchar Prezydenta Leszna zgromadziły na starcie ponad 40 zawodniczek i zawodników nie tylko z Polski, ale również z Holandii, Japonii, Litwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Zawody składały się z pięciu lotów i osiemnastu konkurencji, a reprezentant Mościckiego Klubu Balonowego prowadził w nich od samego początku. Zwycięstwem w Lesznie, Mateusz Rękas przypieczętował także pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Od najbliższego piątku Mateusz Rękas występował będzie w prestiżowych zawodach o Puchar Gordona Bennetta, w których w zeszłym roku zajął – wraz z Jackiem Bogdańskim – pierwsze miejsce. W zawodach we francuskim Montbeliard rywalizować będzie w tym roku dwadzieścia załóg z jedenastu krajów. Pod koniec października tarnowskiego pilota czeka natomiast start w Mistrzostwach Europy na Majorce.

(sm) Fot. archiwum/ UMT

Tarnów - najnowsze informacje