wtorek, 17 września 2019 08:35

Tarnów: Najsilniejsi mundurowi pokazali swoją moc

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Najsilniejsi mundurowi pokazali swoją moc

Przeciąganie radiowozu, wyciskanie 80-kilogramowej belki, spacer farmera z obciążeniem 140 kg, martwy ciąg ze 160-kilogramowym obciążeniem, wyciskanie nad głową belki ważącej 80 kg i waga płaczu z ciężarem 25 kg – to konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy zawodów siłowych służb mundurowych, które 14 września zorganizowano w Tarnowie.

W zawodach udział wzięło 21 siłaczy, podzielonych na siedem 3-osobowych drużyn. Zmierzyły się ze sobą reprezentacje: Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa, tarnowskiej Służby Więziennej i wojska, Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Komendy Powiatową Policji w Mielcu. Tarnowska policja wystawiła trzy zespoły - po jednej z komisariatu Tarnów-Centrum, Tarnów-Zachód oraz z komendy miejskiej. Nagrodą był Puchar Przewodniczącego NSZZP KMP Tarnów.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwał gość specjalny i sędzia zawodów w jednej osobie Sławomir Rawiński - tarnowianin, wybitny sportowiec, wielokrotny i utytułowany uczestnik zawodów Strongmen, zdobywca pucharu Europy oraz pucharu Polski Strongmen, a obecnie zawodnik MMA.

Po rundzie kwalifikacyjnej, do finału przeszło 5 drużyn - wszystkie drużyny tarnowskich policjantów, Służba Więzienna&Wojsko Polskie i KPP Mielec (w składzie: sierż. szt. Marcin Borek, st. sierż. Piotr Kaszuba, st. sierż. Stanisław Jeż oraz st. post. Adrian Kosiorowski).

Po sportowej rywalizacji i walce o najwyższy stopień na podium zwyciężyła drużyna Służby Więziennej&Wojska. Drugie miejsce przypadło drużynie KMP w Tarnowie, trzecie – policjantom z komisariatu Tarnów-Zachód, czwarte przypadło kolegom z KPP Mielec, piąte zawodnikom z komisariatu Tarnów-Centrum. Na szósty miejscu uplasowali się policjanci z OPP Kraków, a siódme miejsce przypadło drużynie strażaków.

Drużynowe Zawody Siłowo-Wytrzymałościowe Służb Mundurowych, nad którymi patronat honorowy objął Komendant Miejski Policji w Tarnowie, odbyły się po raz pierwszy, ale już zapowiedziano kontynuację rywalizacji za rok.

inf. i foto: KWP w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje