poniedziałek, 4 października 2021 12:07

Tarnów. Rozstrzygnięto przetarg na remont ważnej ulicy. Wkrótce ogromne utrudnienia

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Rozstrzygnięto przetarg na remont ważnej ulicy. Wkrótce ogromne utrudnienia

Firma ZIBUD wygrała przetarg na remont ul. Krasińskiego. Oferta spółki z siedzibą w Kamienicy okazała się najkorzystniejszą z czterech, które wpłynęły w odpowiedzi na postępowanie przetargowe ogłoszone przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Krasińskiego będzie remontowana na całym odcinku – od skrzyżowania z Szujskiego do wylotu do Krakowskiej. By możliwie najbardziej ograniczyć utrudnienia w ruchu, zdecydowano o podzieleniu zadania na dwa etapy. W pierwszym prace będą prowadzone w obrębie skrzyżowania Krasińskiego – Szujskiego oraz na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej. Przy czym tu konieczne będzie całkowite zamknięcie ruchu.

W drugim etapie ekipy będą przebudowywać odcinek od skrzyżowania do Mościckiego. W tym przypadku przewidywane jest połówkowe zamknięcie drogi.

Na całej długości Krasińskiego zostanie wykonana nowa konstrukcja jezdni i podbudowa, na których zostanie położona asfaltowa nawierzchnia. Ciągi piesze zostaną wykonane z kostki brukowej. Chodniki będą częściowo przebrukowane.

Na przeprowadzenie modernizacji wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Koszt prac to to ponad 2,5 miliona złotych, przy czym około połowy tej kwoty stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na wykonane roboty budowlane wykonawca udzieli ośmioletniej gwarancji.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje