czwartek, 9 grudnia 2021 08:20

Tarnów. Ruszył wyczekiwany remont. Wraz z nim utrudnienia

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Ruszył wyczekiwany remont. Wraz z nim utrudnienia

Ruszył remont ulicy Krasińskiego. Wraz z jego początkiem wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Ulica zamknięta została na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej. Kierowcy muszą dostosować się do wyznaczonych, oznakowanych objazdów.

Cała ulica Krasińskiego zostanie zmodernizowana – od skrzyżowania z Szujskiego do wylotu do Krakowskiej. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna, wcześniej zaplanowano wymianę konstrukcji. Ciągi piesze zostaną wykonane z kostki, częściowo chodniki będą przebrukowane.

Ekipy remontowe rozpoczęły modernizację odcinka od Mościckiego do Krakowskiej. Ze względu na wąski przekrój drogi musi nastąpić całkowite zamknięcie go dla ruchu. Z kolei ma się rozpocząć remont skrzyżowania Krasińskiego z Szujskiego – w tym wypadku nie jest planowane całkowite zamknięcie.

Natomiast w drugim etapie zostanie zmodernizowany odcinek od skrzyżowania Krasińskiego-Szujskiego do Mościckiego. W tym przypadku przewidywane jest połówkowe zamknięcie drogi. Jednak kierowcy będą się musieli liczyć z ograniczeniami dotyczącymi parkowania.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje