środa, 16 marca 2022 09:38

Tarnów: Samochód z Ukrainkami dachował na autostradzie

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów: Samochód z Ukrainkami dachował na autostradzie

Brak należytej uwagi i zmęczenie przyczyną dachowania białego suv-a, trzy kilometry przed węzłem Tarnów-Centrum od strony Rzeszowa. Pojazdem jechała kobieta i jej córka. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilkadziesiąt minut.

W poniedziałek (14 marca) przed godziną 9 rano, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego trzy kilometry przed węzłem Tarnów-Centrum od strony Rzeszowa. Kierowca białego BMW serii X doprowadził do jego dachowania. Na miejscu okazało się, że w samochodzie podróżowały dwie Ukrainki, którym pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia nic się nie stało. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe udzieliły pierwszej pomocy, strażacy zabezpieczyli miejsce i pomogli ustawić pojazd na kołach, a policjanci ustalili okoliczności przewrócenia pojazdu.

– Kierująca przyznała się do tego, że prowadziła samochód od dłuższego czasu i zmęczenie spowodowało, że zasnęła za kierownicą. Jak doszło do przewrócenia pojazdu - nie pamięta. Ocknęła się z chwilą uderzenia w bariery energochłonne. W związku z tym policjanci zastosowali pouczenie. Zniszczony samochód na parking odholowała pomoc drogowa.

– informuje policja.

Utrudnienia w miejscu dachowania pojazdu trwały kilkadziesiąt minut.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje