poniedziałek, 27 czerwca 2022 10:28

Tegoroczne wakacje będą pełne lokalnych atrakcji

Autor kal
Tegoroczne wakacje będą pełne lokalnych atrakcji

Po bardzo trudnych ostatnich dwóch latach dla sektora rozrywkowego zanosi się na to, że 2022 rok będzie czymś zupełnie przeciwnym. Polacy są spragnieni rozrywki, a artyści chcą im jej dostarczyć. Stąd niezwykle szczelnie zapełniony grafik imprez odbywających się w całej Małopolsce. Bez względu na to, w której miejscowości ktoś mieszka – z pewnością znajdzie coś, co go zainteresuje. Wystarczy jedynie wybrać porę, termin i poznać dokładny adres, a następnie zadbać o odpowiedni ubiór. Niekiedy wystarczy zwiewny ciuch, a w innym wypadku warto zaopatrzyć się w elegancką sukienkę wieczorową. Na szczęście nikt nie będzie musiał się poczuć do czegokolwiek zmuszany. Na cały okres wakacyjny przewidziano tak dużo imprez kulturowych, że jeśli nie ta, to inna.

Koncerty w Małopolsce

Wakacje to przede wszystkim wzmożony okres koncertów. Praktycznie w każdy weekend można liczyć na jakieś interesujące wydarzenie, a miejskie centra kulturowe organizują różne wydarzenia także w środku tygodnia – wieczorami.

Jeśli za oknem piękna pogoda i aż chce się coś porobić, to wystarczy zajrzeć w kalendarz imprez na najbliższe tygodnie, a z pewnością w pobliskiej miejscowości odbędzie się coś interesującego.

Już w lipcu i sierpniu można liczyć na takie wydarzenia jak:

 • Celebration of Queen – 5.07.2022 – klub Studio, Kraków;
 • Kizo „Ostatni Taniec – 9.07.2022 – Tauron Arena, Kraków;
 • Aerosmith – 13.07. 2022 – Tauron Arena, Kraków;
 • Muzyka zespołu Metallica symfonicznie – 14.07.2022 – Amfiteatr w Parku Strzeleckim, Nowy Sącz;
 • Tede S.P.O.R.T – 19.08.2022 – Hype Park, Kraków;
 • Rockowizna Festiwal – 26.08.2022 – Tauron Arena, Kraków;
 • Andrea Bocelli – 27.08.2022 – Tauron Arena, Kraków.

Oczywiście to jedynie ułamek interesujących imprez, na które warto się wybrać na tegorocznych wakacjach. Warto także śledzić lokalne media, bo być może w tym zestawieniu może pojawić się jeszcze wiele innych istotnych wydarzeń.

Wydarzenia kulturowe – stand-upy i występy teatralne

Bawić się można na wiele różnych sposobów. Niektórzy wybiorą koncerty, a inni wolą wydarzenia, które bezpośrednio wpływają na ich emocje, gdzie można się wzruszyć lub śmiać do rozpuku. Dlatego na wakacjach można również zauważyć wzmożoną aktywność teatrów, stand-uperów i innych artystów występujących na mniejszych scenach.

Jeżeli chodzi o teatry, to raczej nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego spektaklu. Wystarczy zajrzeć na stronę danego przybytku i sprawdzić, co będzie przedstawiane na jego deskach w najbliższym czasie. Inaczej wygląda sytuacja z kabaretami i stand-upami – ci artyści najczęściej jeżdżą po całym kraju i udostępniają swoje trasy na swoich profilach społecznościowych. Jeżeli jednak ktoś nie obserwuje wszystkich największych gwiazd, to trudno mu będzie wyłapać te najbardziej interesujące wydarzenia.

Oto warte uwagi wydarzenia związane z kabaretami i stand-upem na wakacjach w Małopolsce:

 • Stand-Up Na Zielonym – 30.06.2022 – TCF HUB Centrum Sportu i Integracji, Kraków
 • Testy Stand-UpK Kaliszka Wolski Machnicki Grabowski – 6.07.2022 – Artefakt Cafe, Kraków.
 • Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo Program „Vabank” – 10.07.2022 – Scena Berlin, Kraków;
 • Grzegorz Dolniak – 8.08.2022 – Artefakt Cafe, Kraków;
 • Kabaret Moralnego Niepokoju – 26.08.2022 – Amfiteatr w Parku Strzeleckim, Nowy Sącz.

Jeśli ktoś lubi pośmiać się na żywo, to nie powinien przegapić tych wydarzeń. Jak widać, są one rozlokowane w czasie na niemal cały okres wakacyjny, więc każdy chętny z pewnością będzie mógł wybrać się na przynajmniej jedno takie widowisko.

Wieczorowe wyjście do lokalnej restauracji lub pubu

Oczywiście nie każdy musi lubić imprezy masowe. Niektórzy wolą raczej kameralne spotkania w ograniczonym towarzystwie. Lokalne restauracje z pewnością również zorganizują wiele interesujących wydarzeń kulturowych na wakacje. Dzięki temu można wybrać się ze znajomymi na miłe wieczorne spotkanie i po prostu dobrze się zabawić. Wcale nie trzeba planować wyjścia na miasto z dużym wyprzedzeniem – niekiedy wystarczy po prostu spontaniczne spotkanie, na którym można natknąć się na coś niezwykle interesującego.

Po niezwykle trudnym czasie lockdownu każdemu przyda się trochę rozrywki. Zwłaszcza że tegoroczne wakacje będą pierwszym prawdziwym sprawdzianem dla sektora rozrywkowego i określi, czy wszystko wróci do normy, czy jednak ludzie w dzisiejszych czasach mają odmienne oczekiwania, jeśli chodzi o rozrywkę.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje