poniedziałek, 30 września 2019 15:12

Ten dzień dzieci zapamiętają na długo. Tort i dobra zabawa na Bielanach

Autor Mateusz Łysik
Ten dzień dzieci zapamiętają na długo. Tort i dobra zabawa na Bielanach

Już po raz czwarty Wodociągi Miasta Krakowa zaprosiły na Festiwal Wody. Bez wątpienia królowała woda, dziecięcy uśmiech, wspaniała zabawa, niezmierzone pokłady pozytywnej energii, wiedzy i doskonała, rodzinna atmosfera.

Tego dnia wodociągi na krakowskich Bielanach odwiedziło ok 3 tysiące osób. –Mam nadzieję, że frekwencja z roku na rok będzie coraz większa – powiedział w wywiadzie dla Głos 24 Piotr Ziętara, Prezes Wodociągów Miasta Krakowa

Ta edycja festiwalu była wyjątkowa, bowiem to były 10 urodziny „Akademii Kropelki” - pierwszego programu edukacyjnego który wystartował we wrześniu 2009 roku i dzisiaj ma już 15 tysięcy absolwentów. Dzieci, które dzisiaj przyszły na Festiwal pomagały maskotce Kropelce zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie i pięknie zaśpiewały "100 lat".

Na miłośników zabytków czekało zwiedzanie najstarszego w Krakowie zakładu uzdatniania wody. Jego historia i technologia były prezentowane podczas sześciu spacerów z przewodnikiem. Prawdziwym hitem okazała się nasza, interaktywna makieta ZUW Bielany.

Do dyspozycji uczestników IV Festiwalu Wody oddano mobilne laboratorium, które zarejestrowało do zbadania prawie 70 przyniesionych przez mieszkańców próbek wody. Laborantki z Wodociągów Miasta Krakowa odpowiadały na pytania o twardość wody, bezpieczeństwo jej picia prosto z kranu, czy zasadność stosowania filtrów.

W tym roku partnerami w organizacji imprezy były również: Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Krakowie i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej oddział w Krakowie. Ich stanowiska informacyjne budziły duże zainteresowanie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje