piątek, 7 stycznia 2022 16:40

Tenczynek. Wydobyto go bez oznak życia. Dramatyczny wypadek w garażu

Autor Marzena Gitler
Tenczynek. Wydobyto go bez oznak życia. Dramatyczny wypadek w garażu

Dramatyczną walkę o życie mężczyzny stoczyli strażacy i ratownicy w Tenczynku. Mieszkaniec tej miejscowości został przygnieciony w garażu przez samochód. Konieczna była resuscytacja. Do szpitala trafił śmigłowcem.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątek, 7 stycznia około godziny 13:20. W jednym z garaży na posesji w Tenczynku, w powiecie krakowskim, w gm. Krzeszowice, mężczyznę przygniótł samochód.

W akcji ratunkowej wzięły udział jednostka PSP z Krakowa oraz OSP Tenczynek, Rudno, Krzeszowice i Wola Filipowska. Na miejsce przybył też Zespół Ratownictwa Medycznego i policjanci z posterunku w Krzeszowicach.

O uratowanie mężczyzny walczyli świadkowie zdarzenia i osoby postronne. To oni wydobyli rannego, który nie dawał jednak oznak życia. Wtedy walkę o jego życie rozpoczęli strażacy oraz ratownicy medyczni. Na miejsce wezwano też śmigłowiec LPR, który przybył aż z Katowic.

Po prowadzonej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz medycznych czynności ratunkowych, poszkodowanego mężczyznę lotniczy ZRM przetransportował śmigłowcem do szpitala.

inf. fot. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Mieszkaniec Tenczynka został przygnieciony w garażu przez samochód - fot. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie
Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje