środa, 8 stycznia 2020 15:57

Teren po byłej jednostce wojskowej w rękach powiatu

Autor Katarzyna Domagała
Teren po byłej jednostce wojskowej w rękach powiatu

7 stycznia radni powiatowi podpisali akt notarialny dot. przejęcia na własność od Skarbu Państwa dwuhektarowej działki w Bolęcinie. To pozostałość po byłej jednostce wojskowej. Działka została własnością powiatu

Ten fakt otwiera drogę do dalszych kroków – podkreśla Adam Potocki, członek Zarządu Powiatu, pomysłodawca koncepcji budowy trzech obiektów na tym terenie: hospicjum, domu pomocy społecznej dla osób starszych i domu pobytu dziennego.

Według Potockiego dla powiatu będzie to w przyszłości strategiczna inwestycja o charakterze społecznym. Dodaje, że ważne jest porozumienie ze wszystkimi gminami, które chcą partycypować w budowie kompleksu. Najważniejsze są jednak potrzeby i oczekiwania społeczne.

Firma ochroniarska ma za zadanie codziennie sprawdzać teren i wszystkie pustostany.

Zabudowania po byłej jednostce wojskowej są w bardzo złym stanie, więc nie wolno tam przebywać osobom postronnym. Wejście tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność  – zastrzega Przemysław Rejdych, członek zarządu

Warto zaznaczyć, że radni powiatowi zdecydowali na sesji budżetowej w grudniu 2019 roku o przeznaczeniu 153 tys. zł na sfinansowanie przygotowania dokumentacji projektowej na budowę kompleksu.

Info: powiat-chrzanowski.pl

Chrzanów - najnowsze informacje