sobota, 28 listopada 2020 10:47

To już pewne! Ferie w tym samym terminie

Autor Wiktoria Mitura
To już pewne! Ferie w tym samym terminie

Od 4 do 17 stycznia 2021r. W tym roku szkolnym ferie zimowe rozpoczną się tego samego dnia w całej Polsce. W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie ministra edukacji i nauki.

Minister Przemysław Czarnek podpisał w piątek nowelizację rozporządzenia. To potwierdzenie słów premiera, który zapowiedział wprowadzenie ferii zimowych w jednym terminie w całej Polsce.

- Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu, żebyśmy spędzili je tak naprawdę wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny, izolacji, którą sobie sami narzuciliśmy i w tym sensie chcemy po prostu wydłużyć ten okres, który początkowo zdefiniowaliśmy sobie do końca Świąt […] po to, żeby nie rozpoczynać nauki, żeby tę naukę być może rozpocząć po 18 stycznia, zaczynając oczywiście od tych klas najmłodszych. To jest wszystko budowanie takiej bezpiecznej sytuacji – mówił Adam Niedzielski.

Tak naprawdę, uczniowie będą mieli wolne od 23 grudnia do 17 stycznia. Zatem przerwa świąteczna zbiegnie się z nowym terminem ferii zimowych.

Dni wolne od lekcji

W nowelizacji pojawił się również zapis o dniach wolnych, którymi dyrektor placówki może dysponować. Na jej podstawie ustalone dni mogą się zmienić po uprzedniej opinii rady pedagogicznej. Dyrektor ma obowiązek natychmiast poinformować uczniów, rodziców i nauczycieli o wprowadzeniu zmiany.

Nowelizacja rozporządzenia wchodzi w życie od 30 listopada 2020r.

Info: PAP

Małopolska - najnowsze informacje