poniedziałek, 6 grudnia 2021 11:49

To już przesądzone! W święta czekają nas nowe obostrzenia

Autor Norbert Kwiatkowski
To już przesądzone! W święta czekają nas nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w święta Bożego Narodzenia będą obowiązywać nowe obostrzenia w Polsce. - We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet" zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną.

Przypomnijmy, że od 1 grudnia w Polsce obowiązuje limit jednej osoby na 15 mkw. na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach. Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek.

Jak się okazuje to nie koniec obostrzeń. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zdradził, że w najbliższych dniach rząd ogłosi nowe restrykcje na czas świąteczny.

- Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień; rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych. - powiedział Morawiecki.

Tylko dzisiaj potwierdzono 13 250 zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 chorych z COVID-19.

Małopolska - najnowsze informacje