poniedziałek, 16 sierpnia 2021 18:56

To ona zostanie zaproponowana burmistrzowi na stanowisko dyrektora bocheńskiego muzeum

Autor Mirosław Haładyj
To ona zostanie zaproponowana burmistrzowi na stanowisko dyrektora bocheńskiego muzeum

W piątek (13 sierpnia) komisja konkursowa zdecydowała, że na stanowisko dyrektora Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni przedstawi kandydaturę Anetty Stachoń.

Do konkursu zgłosiło się troje kandydatów. Najlepszy wynik uzyskała Anetta Stachoń i to ona zostanie zaproponowana burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu na stanowisko dyrektora jako kandydatkę do objęcia stanowiska dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

Jan Flasza, dotychczasowy dyrektor odchodzi na emeryturę. W lipcu mieliśmy przyjemność porozmawiać z nim o pracy w muzeum.

Jan Flasza: Nie pozwólcie sobie wmówić, że żyjecie w mieście w którym nic się nie udaje
Wiadomości z Bochni. Dyrektor Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni, Jan Flasza, po 28 latach kierowania tą placówką przechodzi na emeryturę. Jego następca zostanie wyłoniony na drodze konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 25 sierpnia.
Czy odkopane na bocheńskim Rynku szkielety, to szczątki czarownic?
Po odkryciu na bocheńskim Rynku w listopadzie i grudniu ubiegłego roku dwóch szkieletów, pod koniec marca tego roku odnaleziono trzeci, co wydaje się potwierdzać podania o spalonych czarownicach, znane z przekazów historycznych. Kobiety oskarżone o czary miały zginać na stosie pod koniec XVII w. Czy…

Inf.: Muzeum w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje