wtorek, 15 września 2020 11:58

To pewne - na A4 będzie drożej

Autor Wiktoria Mitura
To pewne - na A4 będzie drożej

Od 1 października b.r. zmienia się wysokość opłat za przejazd autostradą Katowice-Kraków. Kierowcy samochodów osobowych będą musieli zapłacić o 20% więcej!

Od 1 października kierowcy osobówek będą musieli zapłacić 12 zł na każdym placu poboru opłat. To o 2 złote więcej niż dotychczas. Podwyżka dotyczy przede wszystkim kierowców, którzy nie korzystają z płatności elektronicznych.

Czy zmiany będą obowiązywać w elektronicznym poborze opłat?

Tutaj sytuacja wygląda trochę inaczej. Użytkownicy elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid mają możliwość zakupu przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie 7 zł na kolejne dwa lata, niezależnie od ewentualnych zmian stawek opłat.

Wystarczy, że do końca września doładują urządzenie pokładowe impulsami lub zarejestrują się w usłudze A4Go i wykupią pakiet impulsów.

Kierowcy samochodów osobowych, którzy płacą  za przejazdy automatycznie poprzez A4Go w formule post-paid, Telepass oraz aplikacje Autopay bądź SkyCash, od 1 października br. nadal będą mogli korzystać z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy, mimo że zmienia się stawka opłaty za przejazd pojazdami kat. 1. Zapłacą oni 8 zł na każdej bramce – o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą.

Taka stawka obowiązywała na bramkach koncesyjnego odcinka A4 przed ponad dziesięciu laty, tzn. od 1 grudnia 2009 roku. Stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) zostaną utrzymane w dotychczasowej wysokości.

foto: Wikipedia

Małopolska - najnowsze informacje