piątek, 5 lipca 2019 09:28

Tour de Pologne po raz kolejny przejedzie drogami powiatu oświęcimskiego

Autor Joanna Frydrych
Tour de Pologne po raz kolejny przejedzie drogami powiatu oświęcimskiego

Zbliża się 76. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Odbędzie się on w dniach 3 - 9 sierpnia 2019 roku. Peleton po raz kolejny przejedzie drogami powiatu oświęcimskiego.

Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malownicze Beskidy, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie - czytamy na stronie organizatora.
Czwarty etap wyścigu kolarze pokonywać będą 6 sierpnia. Jego dystans to 173 km. Peleton przejedzie przez Chełmek, Bobrek, Gorzów, Babice, Oświęcim, Rajsko i Wilczkowice.
W wyścigu wezmą udział 22 ekipy: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams, najwyższej dywizji profesjonalnych zespołów kolarskich oraz cztery zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" (trzy należące do UCI Professional Continental Teams oraz reprezentacja Polski).

Info/foto: tourdepolgne.pl

Oświęcim - najnowsze informacje