piątek, 10 września 2021 05:45

Tragedia na Jeziorze Rożnowskim. Odnaleziono ciało wędkarza

Autor Aleksandra Tokarz
Tragedia na Jeziorze Rożnowskim. Odnaleziono ciało wędkarza

Do tragicznego zdarzenia doszło na Jeziorze Rożnowskim na Sądecczyźnie. Mężczyzna wypłynął łódką, by powędkować. Chwilę później zgłoszono jego zaginięcie. Służby natychmiast ruszyły na pomoc. Niestety, kilka godzin później odnaleziono ciało mężczyzny.

8 września około godziny 23:25 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dyżurny sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mieszkańca gminy Gródek nad Dunajcem. Mężczyzna wypłynął na jezioro około godziny 16.

Po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast rozpoczęto działania poszukiwawcze, w których brali udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, z Komisariatu Wodnego w Krakowie, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku nad Dunajcem i Łososinie Dolnej.

- Przy brzegu Jeziora Rożnowskiego, w odległości około 300 metrów od zapory, odnaleziono łódź zaginionego. Przez wiele godzin policjanci z Komisariatu Wodnego w Krakowie oraz ratownicy WOPR na łodziach sprawdzali przybrzeżne rejony jeziora, natomiast pozostali policjanci oraz strażacy przeszukiwali również brzeg, oraz masywy leśne wokół jeziora - relacjonuje w rozmowie z redakcją Głos24 kom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Poszukiwania, ze względu na późną porę, przerwano. Wznowiono je jednak z samego rana. Niestety około godz. 9:30 płetwonurek z OSP w Gródku nad Dunajcem w jeziorze, w rejonie odnalezionej łodzi, ujawnił ciało zaginionego.

Od wczesnych godzin ranych wznowione zostały poszukiwania, polegające głównie na przeszukiwaniu brzegów i penetracji dna...

Opublikowany przez Sądeckie WOPR Czwartek, 9 września 2021

Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci 76-latka przyczyniły się inne osoby. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą ustalane w postępowanie, które prowadzi Komisariat Policji w Łososinie Dolnej.

fot. Sądeckie WOPR

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje