wtorek, 17 września 2019 12:05

Tarnów: Nie mieli litości. Zabrali seniorce wszystkie oszczędności

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Nie mieli litości. Zabrali seniorce wszystkie oszczędności

Oszuści wykorzystali miłość do córki, żeby wyłudzić pieniadze od starszej kobiety. Straciła kilka tysięcy złotych i kilka tysięcy dolarów.

84-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego odebrała telefon od oszustki podającej się za jej córkę, która zapłakanym głosem prosiła o pieniądze, potrzebne rzekomo aby uniknąć więzienia, po tym jak spowodowała wypadek i śmiertelnie potrąciła osobę. Po kwadransie seniorka ponownie odebrała słuchawkę. Tym razem męski głos polecił jej zapakować pieniądze w kopertę i włożyć do reklamówki, pytając przy tym czy jest sama w domu. W międzyczasie na posesję podjechał taksówką kolejny mężczyzna, któremu pani przekazała kilka tysięcy złotych i tyleż samo dolarów.

Jak podaje policja oszuści przeprowadzili zmasowany atak i próbowali wczoraj wyłudzić pieniądze od kilkunastu seniorów z terenie powiatu tarnowskiego. Większość osób starszych spisała się na medal i nie dała się oszukać. Niestety jeden z telefonów zakończył się dla pokrzywdzonej przekazaniem przestępcom gotówki.

Pozostałe próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów wyglądały podobnie, na szczęście nie doszło do przekazania gotówki. Policja apeluje zarówno do seniorów, jak do ich bliskich, aby przekazywać informacje o metodach, jakimi posługuja się oszuści. "Musimy mieć jednak świadomość, że w dalszym ciągu sprawcy mogą podejmować próby oszustw. Dlatego bardzo Was prosimy Drodzy Seniorzy o zachowanie dużej ostrożności, zwłaszcza w kontaktach telefonicznych z osobami obcymi, podającymi się za Waszych bliskich i proszącymi o gotówkę. Mogą okazać się one oszustami, więc NIE PRZEKAZUJCIE im żadnych PIENIĘDZY!!! Bliskich seniorów prosimy – porozmawiajcie z osobami starszymi w waszym środowisku i uprzedźcie ich o istniejącym zagrożeniu. Nie pozwólmy aby nasza babcia czy dziadzio pozbawieni zostali oszczędności na które pracowali całe życie !" - proszą tranowscy funkcjonariusze.

inf. KPP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje