poniedziałek, 29 sierpnia 2022 11:31

Tusze do rzęs Maybelline z efektem „wow”. Top 5 najlepszych maskar

Autor Artykuł sponsorowany
Tusze do rzęs Maybelline z efektem „wow”. Top 5 najlepszych maskar

Kobiety lubią długie i podkręcone rzęsy, które dodają spojrzeniu zalotności i głębi. Potwierdza to nieustająca popularność takich zabiegów jak przedłużanie czy laminowanie. Na szczęście drogie wizyty w salonach kosmetycznych to nie jedyny sposób na stworzenie perfekcyjnej oprawy oczu. Bardzo dobre efekty przyniesie również stosowanie innowacyjnych maskar z efektem sztucznych rzęs.

Jak zapewnić sobie efekt sztucznych rzęs?

Większość dostępnych na rynku tuszów jest mieszaniną pigmentów, wosków, olejków, silikonów, utwardzaczy i konserwantów. Aby dały one spektakularny efekt sztucznych rzęs, konieczna jest jednak także obecność włókien sztucznego jedwabiu (wiskozy) otrzymywanych z naturalnych polimerów. To właśnie one oblepiają rzęsy cieniutką warstwą, dzięki czemu maksymalne je wydłużają, a jednocześnie nie obciążają.

Nie bez znaczenia dla powstania efektu „wow” na rzęsach jest również szczoteczka, która powinna być dostosowana do konkretnych potrzeb. Ta wydłużająca jest zazwyczaj mała i cienka, wykonuje się ją z gęstego i krótkiego włosia, a wyglądem przypomina grzebień. Zupełnie inaczej wyglądają szczoteczki pogrubiające o gęstszym, dłuższym i bardziej puszystym włosiu. Produkty podkręcające rozpoznamy po wyprofilowanym kształcie przypominającym klepsydrę, zaś rozdzielające – po plastikowej lub silikonowej podstawie. Aby dołączona do maskary z efektem sztucznych rzęs szczoteczka przyniosła pożądane rezultaty, powinna łączyć w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy.

Jak działają tusze dwufazowe?

Wiele maskar gwarantujących efekt sztucznych rzęs to tzw. tusze dwufazowe, czyli z dwiema końcówkami. W jednej znajdziemy wydłużającą, pogrubiającą i rozczesującą włoski bazę, którą nakładamy na rzęsy jako pierwszą. Większość z nich jest biała, jednak na rynku coraz częściej pojawiają się także te przezroczyste i czarne. Po nałożeniu bazy przechodzimy do tuszowania rzęs z pomocą preparatu znajdującego się z drugiej strony. Doda on rzęsom objętości oraz odpowiednio je podkręci.

W maskarze dwufazowej zazwyczaj znajdziemy dwie różne szczoteczki – jedną cieniutką,  wykonaną z silikonu lub krótkiego włosia oraz drugą, znacznie grubszą, z długim włosiem, wyprofilowaną. Użycie takiego tuszu 2w1 sprawi, że nasze szanse na uzyskanie efektu sztucznych rzęs zdecydowanie wzrosną.

Najlepsze maskary z efektem „wow”

1. Maybelline Sky High

Włókna szczoteczki precyzyjnie rozdzielają włoski, dokładnie pokrywając je tuszem. Formuła kosmetyku została wzbogacona o ekstrakt z bambusa, który działa jak regenerująca odżywka do rzęs. Dzięki maskarze Maybelline Sky High nie musisz więcej doczepiać sztucznych kępek, aby Twoje spojrzenie stało się zniewalające i hipnotyzujące.

2. Maybelline Lash Sensational

Ogromna precyzja tuszu tkwi w jego szczoteczce. która została zaprojektowana tak, by otulać maskarą każdy włosek z osobna. Dzięki niej tusz jest naniesiony starannie, tworząc efekt gęstego wachlarza. Sama formuła Maybelline Lash Sensational nie zawiera dużej ilości wosków, jest ultraczarna i nie skleja rzęs.

3. Maybelline New York The Falsies Lash Lift

Skład produktu został wzbogacony o specjalnie dobraną kompozycję wosków, które ułatwiają aplikację kosmetyku, równomiernie rozprowadzając go od nasady aż po końce wachlarzy. Efekt pogrubienia zapewni Ci za to dodatek sztucznego jedwabiu.

4. Maybelline Colossal

Maskary z tej serii (wszystkie dostępne w drogerii internetowej Makeup.pl) posiadają szczoteczki o charakterystycznym, grubszym kształcie, które idealnie dopasowują się do oka i jednocześnie zgrabnie nabierają odpowiednią ilość smolistej substancji, aby pomalować rzęsy szybko i efektywnie.

5. Maybelline New York The Rocket Volum Express

Konsystencja kosmetyku jest wolna od grudek, znakomicie się rozprowadza, nie kruszy i zapewnia długotrwały efekt pogrubienia oraz bardzo eleganckie, zmysłowe wykończenie. Niezwykle delikatna formuła jest odpowiednia także dla osób o bardzo wrażliwych oczach.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje