niedziela, 6 listopada 2022 13:25

Uciekł, po tym, jak zderzył się z BMW, którym podróżowali dorośli z dwójką dzieci

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Uciekł, po tym, jak zderzył się z BMW, którym podróżowali dorośli z dwójką dzieci

Do wypadku doszło w sobotę (5 listopada) po godzinie 18:28 na ul. Papieskiej w Nowym Sączu. W wyniku zderzenia aut ranna została jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia wezwano zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu strażacy ustalili, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW oraz Peugeot. Samochodem BMW podróżowały dwie dorosłe osoby oraz dwoje dzieci.

Samochód BMW blokował jeden pas ruchu, Peugeot znajdował się poza jezdnią. Poszkodowanym pomocy udzieliła pielęgniarka jadąca na dyżur do szpitala. Kierowca Peugeota oddalił się z miejsca zdarzenia.

-Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu działań. Kierowano ruchem drogowym w sposób wahadłowy. Udzielono wsparcia psychicznego kobiecie jadącej w BMW. Na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, której załoga udzieliła pomocy poszkodowanej kobiecie i po przebadaniu została ona przetransportowana do szpitala. Przebadano również dzieci oraz kierującego pojazdem BMW. Osoby te pozostały na miejscu zdarzenia. Mężczyzna, który oddalił się miejsca został odnaleziony przez policję. Nie odniósł on obrażeń. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policję oraz na ich prośbę samochód BMW zepchnięto na pobliski parking. Natomiast wszystkie pozostałości po kolizyjne usunięto na pobocze

-relacjonują strażacy.

Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Inf. i foto: PSP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje