poniedziałek, 31 maja 2021 12:35

Umywalka wolnostojąca – do jakiej łazienki pasuje?

Autor Artykuł sponsorowany
Umywalka wolnostojąca – do jakiej łazienki pasuje?

Atrakcyjny projekt łazienki to nie tylko przyjemna estetyka, ale również praktyczne wyposażenie. Producenci oferują różnorodne rozwiązania o ciekawej stylistyce. Nowoczesnym designem wyróżnia się zdecydowanie umywalka wolnostojąca. Nie jest jednak odpowiednia do każdej łazienki. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Kiedy warto pomyśleć o umywalce wolnostojącej?

Nowoczesna umywalka wolnostojąca zajmuje sporo miejsca, dlatego nie jest dobrym rozwiązaniem do małej łazienki. Wymaga przestrzeni również za tylną krawędzią, nie przylega do ściany. Sprawdzi się za to w dużych i przestronnych pomieszczeniach. Można ją z powodzeniem wykorzystać w nowoczesnych aranżacjach łazienek. Stanowi pożądany element łazienek o charakterze loftowym, ponieważ prezentuje się atrakcyjnie na tle odsłoniętych elementów konstrukcyjnych ściany, a także surowych cegieł lub betonu. W takich pomieszczeniach umywalki wolnostojące zdają egzamin, ponieważ znajdując się z dala od ściany, zostają wyraźnie wyeksponowane właśnie dzięki unikalnemu tłu ściany. Dzięki temu łatwo zachować surowy styl aranżacji. Wiele modeli umywalek wolnostojących charakteryzuje się prostotą form. Minimalistyczne, geometryczne struktury wpisują się w nowoczesne koncepcje.

W jaki sposób dopasować umywalkę do pozostałych elementów wyposażenia łazienki?

Przy wyborze umywalki wolnostojącej istotną rolę odgrywa jej stylistyka. Powinna komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia. Spójna koncepcja całej aranżacji to podstawa. Zwróć uwagę na kształt i kolorystykę miski WC oraz bidetu, jeżeli również jest zamontowany lub planujesz jego instalację. Jakie umywalki łazienkowe wolnostojące są najmodniejsze, możesz sprawdzić na stronie https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_UMYWALKI_Umywalki-wolnostojace-225.html. Okrągłe i kwadratowe modele przykuwają uwagę bezpretensjonalnością i harmonią.

Wymiary misek są różne, dlatego przemyśl, jak dużą ilością miejsca faktycznie dysponujesz, i jaki efekt wizualny aranżacji chcesz uzyskać. Aby umywalka wolnostojąca była wygodna w użytkowaniu, jej wysokość musi mieścić się w przedziale między 80 a 90 cm.

Zalety umywalki wolnostojącej

Jeżeli zastanawiasz się, czy łazienka z umywalką wolnostojącą jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie, w pierwszej kolejności sprawdź, czy dysponujesz wystarczającą ilością miejsca. Umywalki tego typu mają sporo zalet. Przede wszystkim mają unikalny wygląd, co sprawia, że łazienka nabiera wyjątkowego charakteru. Stanowią jej praktyczne wyposażenie, ale również niezaprzeczalną ozdobę. Prezentują się wytwornie, dzięki czemu wnętrze sprawia wrażenie eleganckiego.

W przeciwieństwie do innych umywalek nie wymagają zabudowy. Nie musisz montować blatu ani szafki, dzięki czemu możesz stworzyć wyjątkowo oryginalną aranżację. Oprócz tego sam montaż nie sprawia trudności. Umywalki wolnostojące mocuje się przy pomocy kotew lub wkrętów, co gwarantuje stabilność. Jest to szczególnie przydatne, gdy ściana jest wykończona płytami gipsowo-kartonowymi, ponieważ nie trzeba jej obciążać żadną konstrukcją.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje