piątek, 30 sierpnia 2019 15:55

Unboxing – zasady dobrego unboxingu video

Autor Głos 24
Unboxing – zasady dobrego unboxingu video

Choć do niedawna w zasadzie mało kto wiedział, czym jest unboxing i jaka może być jego wartość w promowaniu określonego produktu lub marki, w ostatnich czas natrafić można w sieci Internet na coraz większą liczbę materiałów filmowych, w których prezentowane jest rozpakowywanie przez autora materiału określonego towaru.

W większości przypadków tego rodzaju materiały zamieszczane są na łamach popularnych serwisów video typu YouTube przez vlogerów i influencerów, mających za zadanie przyciągnąć oraz zwiększyć popularność promowanych produktów wśród internautów śledzących prowadzone przez nich kanały i profile. Co przy tym oczywiste – osoby te uzyskują w zamian za promocję dodatkowe profity. Mogą to być dostarczane nieodpłatnie egzemplarze produktów, bezpośrednie gratyfikacje finansowe, bądź też zniżki i kupony do wykorzystania w sklepach internetowych i stacjonarnych promujących się producentów. Rynek reklamowy w zasadzie oszalał na punkcie unboxingu, a wpisując tę frazę w najpopularniejszych wyszukiwarkach video natrafić możemy na miliony unikalnych materiałów filmowych z różnych zakątków świata. Licznik wyświetleń najpopularniejszych filmów nierzadko przekracza setki tysięcy, a nawet miliony wyświetleń. Nie może więc dziwić to, że coraz większa grupa producentów decyduje się na taką formę promocji i reklamy.

Czym są materiały typu unboxing i jak je tworzyć?

Początek ery filmików przedstawiających rozpakowywanie produktów najczęściej wiąże się z pierwszymi materiałami przedstawiającymi unboxing najpopularniejszych wówczas modeli telefonów komórkowych. Dopiero w późniejszym czasie trendy te zostały przeniesione także na rynek innych produktów. W chwili obecnej filmiki z unboxingu – czyli rozpakowywania i prezentacji nabytych lub otrzymanych produktów – obecne są w zasadzie w każdej branży. Rekordy popularności biją materiały filmowe przedstawiające rozpakowywanie zabawek dziecięcych, a także unikatowych gadżetów lub limitowanych linii odzieży. Dużym zainteresowaniem cieszą się także filmiki z unboxingu urządzeń elektronicznych – sprzętu komputerowego, muzycznego oraz różnego rodzaju nowinek ze świata techniki. Stworzenie dobrego materiału wideo nie jest jednak rzeczą tak prostą, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Na czym skupiać się tworząc materiały typu unboxing?

Wypromowanie własnego filmu z rozpakowywania produktu wymaga często podjęcia przez twórcę wielu starań, które rozpoczynają się już na etapie tworzenia materiału video. Duża popularność niektórych z publikowanych filmów tkwi wyłącznie z atrakcyjnej formie przekazu oraz sposobie komunikowania się przez autora z internautami. Inne natomiast zawdzięczają spore zainteresowanie internautów fachowemu podejściu do tematu oraz eksperckim ocenom, co okazuje się szczególnie pomocne dla tych osób, które poważnie rozważają zakup określonego produktu. Warto jednakże pamiętać, że obok jakości samego materiału filmowego, dla osiągniecia sukcesu w tej branży równie istotne jest to, aby profil lub konto, które publikować go będzie w sieci, cieszyło się rozpoznawalnością i popularnością wśród internautów.

więcej na temat unboxingu i tworzenia unboxingów znajdziesz na: https://www.krotkieformy.pl/unboxing.html

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje