wtorek, 26 kwietnia 2022 12:09

Usługi parkieciarskie w Warszawie - komu zlecić ?

Autor Artykuł sponsorowany
Usługi parkieciarskie w Warszawie - komu zlecić ?

Śmiało można powiedzieć, że parkiety drewniane przeżywają prawdziwy renesans w polskich domach. Popularne w czasach komunizmu, dzisiaj znów coraz częściej goszczą w naszych domach. I trudno się temu dziwić - wszak drewno wnosi do wnętrza naprawdę wiele, a dobrze ułożony oznacza dekady spokojnego użytkowania. Jednak aby parkiet spełnił Twoje oczekiwania, musisz dobrze go dopasować oraz zadbać, by ułożeniem parkietu zajęli się fachowcy. Czym cechuje się dobry parkieciarz i gdzie go szukać?

Parkiety drewniane - czemu zawdzięczają swój renesans?

Niegdyś bardzo popularne, dzisiaj znów wracają do łask. Dlaczego? Wykańczając wnętrze swojego domu w taki sposób, można nadać mu wyjątkowo ciepły i przytulny wystrój, choć najwięcej zależy oczywiście od rodzaju wnętrza i sposobu jego obróbki. Parkiet ponadto cechuje się doskonałą izolacją termiczną i akustyczną, której nie sposób porównać do paneli czy płytek ceramicznych. Ponadto montaż parkietu w pomieszczeniu naturalnie reguluje poziom wilgotności we wnętrzu, a ogromny wybór wzorów i wersji kolorystycznych pozwala na dopasowanie idealnego wnętrza do Twojego domu. Parkiet zazwyczaj kosztuje mniej od podłogi wykonanej z deski litej czy nawet warstwowej, a tylko niewiele więcej od paneli, a dobrze ułożona drewniana podłoga będzie inwestycją na dekady - o ile zadbasz o, chociaż podstawową konserwację.

Montaż podłóg drewnianych - to nie takie proste

Ostatnie dwie, trzy dekady nie przyniosły parkietom zbyt dużej popularności. W dużej mierze niechęć Polaków do parkietów wynikała z przykrych doświadczeń związanych z parkietami w blokach oddanych w epoce PRL-u, które jak większość przedmiotów z tego okresu, nie cechowały się zbyt wysoką jakością. Podłogi drewniane wykonane w ten sposób były dość nierówne, przez co ich mycie wymagało nie lada wysiłku. Wykorzystywano drewno niskiej jakości, które w dodatku nie zawsze było odpowiednio wysuszone, co przekładało się na wykrzywianie i odklejanie od podłogi, a nie najlepsze kleje tylko sprzyjały zachodzeniu tego zjawiska. W dodatku jakość pracy i samo zaangażowanie budowlańców z lat 70. czy 80. było wręcz legendarne. Efekt nie mógł więc zaskakiwać i o ile same bloki z tego okresu do dzisiaj funkcjonują, to w zdecydowanej większości z nich już dawno parkiety zastąpiono czymś innym. Użytkownicy parkietów z tamtej epoki raczej nie mają dobrej opinii o tym rodzaju wykończenia i gdyby kierować się ich zdaniem, to raczej nikt nie zdecydowałby się na montaż parkietu drewnianego dzisiaj.

Zupełnie inne głosy można usłyszeć ze strony osób, które w ostatnich latach zdecydowały się na montaż parkietów. Opowiadają oni o trwałej, łatwej w pielęgnacji o nietuzinkowym wyglądzie, którą z czystym sercem mogą polecić każdemu. Wniosek? Na to, czy będziesz zadowolony z parkietu w swoim domu czy mieszkaniu, ogromny wpływ ma to, kto wykona taką usługę dla Ciebie. Dobry parkieciarz ułoży podłogę naprawdę profesjonalnie i dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nią przez lata.

Usługi parkieciarskie - czym się kierować, szukając ekipy

Bez wątpienia montaż parkietów powinien być wykonany przez fachowców. Z uwagi na swoją specyficzną budowę prawidłowe wykonanie takiego zlecenia jest trudniejsze niż nawet podłóg z litego drewna czy paneli. Dobry parkieciarz powinien wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych parametrów, takich jak wilgotność podłogi, temperatura wnętrza, wilgotność powietrza, aklimatyzację drewna, dobór kleju czy kurczliwość konkretnego gatunku drewna. Nie powinien zapomnieć o wykorzystaniu taśmy brzegowej i uprzednim wyrównaniu posadzki. Jeśli planujesz połączyć parkiet z podłogą podgrzewaną, to sytuacja staje się jeszcze bardziej wymagająca dla parkieciarza i wymaga od niego wielu dodatkowych obliczeń i zabiegów, zanim jeszcze przejdzie do jego układania. Dlatego za montaż podłóg drewnianych, a zwłaszcza parkietów, powinny zabierać się osoby dysponujące dużym doświadczeniem. Niestety nie ma zbyt wielu doświadczonych ekip, ponieważ przez lata ten typ wykończenia podłogi odszedł nieco w odstawkę, a sporo fachowców wyjechało za granicę.

Montaż podłóg drewnianych z Parkiety dla Ciebie

Jeśli planujesz w swoim domu ułożyć parkiet - do czego Cię szczerze namawiamy - to z pewnością ucieszy Cię informacja, że na terenie Warszawy i okolic działa firma Parkiety dla Ciebie, która od ponad 15 lat zajmuje się sprzedażą, montażem i konserwacją podłóg drewnianych. Udając się do siedziby firmy, otrzymasz kompleksową pomoc, obejmującą nie tylko montaż podłóg, ale również pomoc w dopasowaniu najlepszego rozwiązania do Twojego wnętrza, czy obliczeniu ilości potrzebnego materiału, aby wykonać planowane prace. Fachowo ułożymy dla Ciebie najbardziej skomplikowany nawet wzór parkietu, wykorzystując przy tym nowoczesne materiały wykończeniowe. W dodatku nauczymy Cię jak o nią dbać i jakich środków do pielęgnacji używać, by długo Ci służyła. Zainteresowany? Znajdziesz nas na http://parkietydlaciebie.pl/, a także w naszym salonie firmowym, ul. Obrzeżna 1, 02-691 Warszawa. Zapraszamy i gwarantujemy, że znajdziesz u nas to, czego szukasz!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje