piątek, 27 sierpnia 2021 05:00

W Czarnym Dunajcu będzie się działo!

Autor Edyta Sowa
W Czarnym Dunajcu będzie się działo!

Już w najbliższą sobotę 28 sierpnia 2021 roku  mieszkańców Czarnego Dunajca i okolic czeka moc atrakcji. Zarówno młodsi jak i starsi znajdą coś dla siebie, będzie i na sportowo, i muzycznie.

Gmina Czarny Dunajec zaprasza na wydarzenie „Gdzie koła poniosą” – rajd rowerowy oraz piknik rowerowo-kolejowy, inaugurujące nową działalność stacji w Podczerwonem i powstanie ekspozycji o dziejach kolei.

Impreza odbędzie się właśnie na terenie dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem. Będzie to inauguracja jej działalności, po odnowieniu jako centrum obsługi użytkowników Szlaku wokół Tatr - rozpoczęcie zaplanowano o godzinie 10:00. Na uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki: spotkanie z byłymi kolejarzami, pracownikami dawnej kolei, wspomnienia i opowieści, animacje i konkursy dla dzieci, zabawy i atrakcje, grupa cyrkowa Cyrk Anime, dmuchańce, słodki poczęstunek i napoje. Wydarzenie zakończy koncert Anny Gąsienicy-Byrcyn, finalistki 11. edycji programu Voice of Poland. Rozpocznie się on o godz. 15:00.

Otwarta zostanie również ekspozycja poświęcona historii dawnej linii kolejowej łączącej Polskę i Słowację. Wystawa, która zlokalizowana będzie na stacji i w plenerze prezentuje materiały archiwalne dotyczące powstania i dziejów dawnej kolei austro-węgierskiej prowadzącej z Nowego Targu przez Czarny Dunajec do Trsteny, a także stacji kolejowej w Podczerwonej.

Następnie w planie jest wyruszenie na trasę uczestników rajdu rowerowego śladami dawnej linii kolejowej. Do wyboru będą 2 różne trasy. Na uczestników czekają pamiątkowe upominki. Szczegóły znajdziecie w programie, regulaminie i mapie rajdu, które znajdziecie poniżej. Obowiązuje rejestracja udziału poprzez formularz online https://forms.gle/YtLDhK1xdpR759Qy5

źródło: UG Czarny Dunajec

❗
Podhale

Podhale - najnowsze informacje