sobota, 6 lipca 2019 07:11

W czterech dzielnicach startuje kino pod chmurką

Autor Piotr Sosin
W czterech dzielnicach startuje kino pod chmurką

Plenerowe pokazy filmowe cieszą się w naszym mieście niesłabnącą popularnością.

Tego lata organizują je także cztery dzielnice: Wzgórza Krzesławickie, Mistrzejowice, Bieżanów i Prądnik Biały. To realizacja projektów wybranych przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

W czterech dzielnicach startuje kino pod chmurką

Fot. materiały prasowe

Filmowe pokazy pod chmurką, w zielonej scenerii, to świetna alternatywa dla sali kinowej, zwłaszcza w ciepłe, wakacyjne wieczory. Repertuar, który zostanie zaprezentowany w dzielnicach, powstał w drodze głosowania mieszkańców.

Nowohuckie Kino Plenerowe na Wzgórzach Krzesławickich ruszyło już pod koniec czerwca. Filmy wyświetlane są w sobotnie wieczory (start o godz. 20.00) w muszli koncertowej w parku Zielony Jar. Przed miłośnikami kina jeszcze trzy tematyczne pokazy: „Człowiek z marmuru” (70-lecie Nowej Huty), „Sala samobójców” (wieczór młodzieżowy), „Seksmisja” (wieczór dla seniorów i nie tylko). Sprawdź harmonogram: dzielnica17.krakow.pl.

Mistrzejowice organizują pod chmurką „Wieczory komedii” – pokazy odbywają się przed Klubem Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na os. Złotego Wieku 14. Projekcje są poprzedzone licznymi atrakcjami. Sprawdź harmonogram: mistrzejowice24.pl.

Z kolei „Dzielnicowe kino letnie” to projekt realizowany w Bieżanowie. W lipcu do parku Aleksandry przyjedzie specjalny samochód z rozwijanym ekranem. W programie „Nietykalni” oraz „Oskar i Pani Róża”. Sprawdź harmonogram: dworczeczow.pl.

Na seanse pod gołym niebem zaprasza Prądnik Biały – w lipcu i sierpniu zobaczymy tam aż osiem oscarowych produkcji, m.in. „To nie jest kraj dla starych ludzi” i „Green book”. Sprawdź harmonogram: www1.dzielnica4.krakow.pl.

Kraków - najnowsze informacje