czwartek, 29 kwietnia 2021 09:53

W gminie Osiek stanął ośmiokątny pojemnik na nakrętki [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
W gminie Osiek stanął ośmiokątny pojemnik na nakrętki [FOTO]

Stowarzyszenie Pozytywni wzbogaciło się o kolejny ośmiokątny pojemnik na plastikowe nakrętki. Siódmy z kolei oktagon stanął w Osieku przy ulicy Głównej, tuż przed wejściem do zespołu szkolno-przedszkolnego nr 1. Fundatorem pozytywnego pojemnika z charakterystycznym wizerunkiem serca jest Adam Klęczar, właściciel marki Beskidzkie i znany w okolicy filantrop.

Dzięki ludziom dobrej woli stowarzyszenie, w ramach akcji „Nakręćmy się pozytywnie” rozmieściło w powiecie oświęcimskim siedem pojemników - cztery w Oświęcimiu i po jednym w Chełmku, Kętach oraz Osieku. Dodatkowo Pozytywni     opróżniają kilka użyczonych przez właścicieli pojemników w kształcie serc, zlokalizowanych w gminie Przeciszów i Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

Zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci Pozytywni, początkowo         jako grupa nieformalna, a następnie stowarzyszenie, rozpoczęli wiosną ubiegłego roku. Od tego czasu pozyskali tony nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży w całości trafiły do podopiecznych - chorych dzieci, wspomagając ich leczenie i rehabilitację.

Jednakże akcja „Nakręćmy się pozytywnie” nie odniosłaby sukcesu, gdyby nie tysiące ludzi, zbierających i przekazujących plastikowe nakrętki, a także sponsorzy, którzy fundują pojemniki do ich zbiórki.

Pojemnik Pozytywni Osiek

Info oraz foto: Stowarzyszenie pozytywni

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje