czwartek, 22 sierpnia 2019 10:35

W jakich dzielnicach szukać mieszkania w Krakowie?

Autor Głos 24
W jakich dzielnicach szukać mieszkania w Krakowie?

Które dzielnice Krakowa są najpopularniejsze wśród osób szukających mieszkań? Gdzie jest bezpiecznie, skąd łatwo dojechać, a gdzie są najlepsze ceny lokali?

Mieszkanie w Krakowie oznacza dostęp do najlepszych placówek naukowych w kraju, możliwość otrzymania dobrze płatnej pracy i bliskość wielu atrakcji turystycznych. Nic dziwnego, że powstaje tu sporo nowych inwestycji. Jak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszym kwartale 2019 roku w stolicy Małopolski na rynku pierwotnym znalazło się 4860 mieszkań. W jakich dzielnicach warto poszukać czterech kątów dla siebie?

Niedrogie południe

Według Narodowego Banku Polskiego w tym roku w Krakowie średnia cena ofertowa za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wyniosła 7630 zł. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się dzielnice, gdzie można kupić mieszkanie za mniej niż 6000 zł za metr kw. Tak jest na przykład w Swoszowicach i sąsiadującej z nimi Wieliczce. Na miejscu jest sporo sklepów, punktów usługowych, szkół i placówek medycznych, a w razie potrzeby dojazd do centrum Krakowa nie powinien zająć więcej niż 20 minut. Wiedzą o tym deweloperzy. W pierwszym kwartale 2020 roku ma zostać oddany do użytku kolejny etap inwestycji Królewskiej Tarasy przy ulicy Bolesława Chrobrego w Wieliczce. Osiedle to łączy w sobie zalety mieszkania zaledwie kilometr od granic miasta z urokiem podmiejskiej przestrzeni. Duża ilość zieleni, spokój, cisza i mały ruch – tego szukają i to mogą znaleźć nabywcy mieszkań w tej okolicy.

Niedoceniana północ

W dużym serwisie ogłoszeniowym nieruchomości najczęściej wyszukiwanymi dzielnicami Krakowa są Nowa Huta, Stare Miasto i Krowodrza. Z tą ostatnią sąsiaduje nieco niedoceniany Prądnik Biały. Tymczasem mieszkanie w tej okolicy, na przykład w inwestycji Murapol Parki Krakowa przy ulicy Pachońskiego, nie tylko zaspokoi potrzeby dnia codziennego, ale także umożliwi aktywność i odpoczynek. Sprzyja temu bliskość wspaniałych, dużych parków – Krowoderskiego i Wyspiańskiego.

Przyjazny Bieżanów

W rankingu najbezpieczniejszych dzielnic miasta, sporządzonym na podstawie statystyk krakowskiej policji piąte miejsce zajmuje Prokocim-Bieżanów. Wybór mieszkania na jednym z nowych osiedli powstających w tym miejscu sprzyja też nawiązywaniu i utrzymywaniu dobrych relacji sąsiedzkich. Na przykład w inwestycji Murapol Nowy Złocień najmłodsi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji spory plac zabaw. Poza tym tutejsza niewysoka zabudowa idealnie wpasowuje się w klimat spokojnej, przyjaznej okolicy, idealnej dla rodzin z dziećmi.

Dzielnice Krakowa różnią się między sobą pod wieloma względami, a dla każdej osoby szukającej mieszkania inna cecha okolicy może przesądzić o zakupie. Na szczęście wciąż da się znaleźć nowe, ciekawe inwestycje w rozsądnych cenach, zarówno blisko centrum, jak i położone dalej od wielkomiejskiego zgiełku, z których w razie potrzeby można łatwo dojechać do miasta.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje