wtorek, 20 kwietnia 2021 10:40

W planach nowa droga między Limanową i Gdowem. „Skorzystają nie tylko mieszkańcy”

Autor Aleksandra Tokarz
W planach nowa droga między Limanową i Gdowem. „Skorzystają nie tylko mieszkańcy”

- Budowa tego połączenia to bardzo ważne przedsięwzięcie, na którym skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale i przedsiębiorcy z tej części regionu. Dyskutujemy o nim z wieloma samorządami lokalnymi i staramy się uważnie wsłuchiwać w ich głosy - mówił marszałek Witold Kozłowski. Dyskutowano m.in. o zakresie studium oraz terminie i kosztach jego realizacji.

Marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka uczestniczyli w wideokonferencji w sprawie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego budowy nowej drogi pomiędzy DW 966 a DW 965 w rejonie Limanowej.

Nowe połączenie ma powstać pomiędzy DW 966 a DW 965, w rejonie DK 28. Realizacja tej inwestycji znacząco usprawniłaby przejazd między Gdowem a Limanową.

Opracowanie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego pozwoli na określenie możliwego przebiegu trasy, dokładnego zakresu inwestycji oraz jej kosztów. Umożliwi także rozpoznanie i wskazanie ewentualnych problemów, z jakimi przyjdzie się zmierzyć na dalszych etapach inwestycji.

W spotkaniu w sprawie studium wzięli udział także przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz przedstawiciele trzynastu samorządów lokalnych. Jednostki zaproszone do współpracy to: Powiat Limanowski, Powiat Bocheński, Powiat Wielicki, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Gmina Gdów, Gmina Jodłownik, Gmina Tymbark, Gmina Łapanów, Gmina Dobra, Gmina Słopnice, Gmina Laskowa i Gmina Łukowica.

- Powstanie nowej drogi między Gdowem a Limanową ułatwi przemieszczanie się nie tylko mieszkańcom dojeżdżającym do pracy, ale i turystom korzystającym z uroków wypoczynku w tej części Małopolski - podsumował wicemarszałek Łukasz Smółka.

Termin opracowania studium planowany jest przed końcem 2022 roku. Orientacyjny koszt opracowania to ok. 800 tys. zł.

Limanowa. Miasto i powiat szykują wspólne przedsięwzięcie
Trwają uzgodnienia władz miasta Limanowa i powiatu limanowskiego dotyczące realizacji wspólnej inwestycji. Ta ma powstać przy tzw. ścieżce zdrowia, na wysokości budynku I LO w Limanowej.

fot. UMWM

Limanowa - najnowsze informacje