środa, 16 marca 2022 14:13

W ujęciu agresywnego złodzieja pomógł przechodzień. Mężczyzna miał na sumieniu nie tylko kradzież

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W ujęciu agresywnego złodzieja pomógł przechodzień. Mężczyzna miał na sumieniu nie tylko kradzież

41-latek wyniósł ze sklepu skradziony alkohol, a gdy został zauważony przez pracownika ochrony ani myślał oddać swojego łupu i użył przemocy wobec pracownika sklepu. W ujęciu złodzieja pomógł przechodzień. Jak się okazało, agresywny mężczyzna nie tylko to miał na sumieniu, był poszukiwany za inne przestępstwa i wykroczenia przeciwko mieniu. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

11 marca około godziny 17:00 dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że w jednym z dyskontów spożywczych w Krynicy-Zdroju doszło do kradzieży. Złodziej ze sklepowej półki zabrał dwie litrowe butelki alkoholu, po czym przeszedł przez linię kas, nie płacąc za towar i udał się w kierunku wyjścia. Kradzież zauważył pracownik ochrony, który wybiegł za nim ze sklepu.

W trakcie wyjaśniania sprawy pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, podczas której złodziej zaczął się szarpać, popychać go i grozić uszkodzeniem ciała. Na tę sytuację zareagował przechodzień, który pomógł w ujęciu agresywnego złodzieja. Gdy na miejsce przyjechał wspólny patrol policji i straży miejskiej, mężczyzna został wylegitymowany i zatrzymany.

Złodziejem okazał się 41-letni mieszkaniec Sądecczyzny. W trakcie dalszej interwencji wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu z siedzibą w Muszynie oraz Prokuraturę Rejonową w Muszynie m.in. w celu odbycia kary pięciu dni aresztu, a także czterech miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa i wykroczenia.

Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że 41-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Po czynnościach procesowych 41-letni mieszkaniec Sądecczyzny został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą odsiadkę i czeka na nowy proces.

Inf.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje