poniedziałek, 13 czerwca 2022 10:34

W walizkach schował kilogramy marihuany. 45-latek z Brzeźnicy zatrzymany

Autor Katarzyna Jamróz
W walizkach schował kilogramy marihuany. 45-latek z Brzeźnicy zatrzymany

Policjanci z Wadowic zabezpieczyli ponad 14 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych. Wobec zatrzymanego 45-latniego mieszkańca Brzeźnicy sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

W czwartek (9 czerwca) kryminalni z Wadowic oraz policjanci z Posterunku Policji w Brzeźnicy, pojechali na teren jednej z posesji w gminie Brzeźnica, gdzie według ustaleń operacyjnych, jej właściciel miał posiadać znaczną ilość środków odurzających. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń użytkowych budynku dwie walizki turystyczne, w których znajdował się zapakowany hermetycznie susz roślinny, który po sprawdzeniu testerem narkotycznym okazał się być suszem konopi innych niż włókniste. W każdej z walizek znajdowało się po siedem takich opakowań. Ponadto w tym samym pomieszczeniu, we wnętrzu wersalki, policjanci znaleźli walizkę z tworzywa sztucznego oraz torbę na laptopa, w których także była marihuana. Kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli łącznie 14,5 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 500 tys. złotych. 45-letni właściciel zakazanych substancji został zatrzymany.

W Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach  zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W piątek (10 czerwca) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Inf./Fot. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje