wtorek, 22 lutego 2022 17:48

Wadowice: Amator alkomatów i marihuany wpadł w ręce policjantów

Autor Głos 24
Wadowice: Amator alkomatów i marihuany wpadł w ręce policjantów

W ręce wadowickich stróżów prawa trafił mężczyzna podejrzany o kradzieże sklepowe i posiadanie zakazach substancji. Policjanci przedstawili mu 3 zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

17 lutego policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Wadowic zatrzymali ujętego przez ochronę sklepu 38-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w jednej z placówek handlowych na terenie miasta ukradł alkomat i artkuły przemysłowe o łącznej wartości ponad 590 złotych. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 38-latek pod koniec stycznia również dokonał kradzieży w tym samym sklepie. Wówczas jego łupem padł także alkomat i artykuły przemysłowe warte ponad 600 złotych. Policjanci pionu kryminalnego podczas przeszukania miejsca zamieszkania złodzieja znaleźli marihuanę, którą ukrywał w garażu.

Śledczy przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży i zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Część skradzionego mienia została odzyskana i trafiła do właściciela.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje