wtorek, 15 października 2019 13:20

Wadowice: Lepszego prezentu na Dzień Nauczyciela nie mogli sobie wymarzyć!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Lepszego prezentu na Dzień Nauczyciela nie mogli sobie wymarzyć!

Gmina Wadowice dostała duże pieniądze na rozszerzenie oferty przedszkoli. Na co konkretnie pójdą pozyskane środki?

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach Poddziałania 10.1.2 Wychowanie przedszkolne – SPR. Jak się okazało, projekt „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wadowice poprzez rozszerzenie oferty dodatkowej ośrodków wychowania przedszkolnego oraz utworzenie nowego oddziału przedszkolnego” otrzymał dofinansowanie w wysokości 655 323,67 zł. Jak podkreśla UM Wadowice, kest to aż 85% całkowitej wartości projektu, który wynosi 770 969, 03 zł.

– Lepszego prezentu z okazji wczorajszego Dnia Edukacji Narodowej nie mogliśmy sobie wymarzyć – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Środki trafią do dwóch placówek w Wadowicach.

– Na dofinansowaniu zyskają dwa Przedszkola – „trójka” przy ul. Lwowskiej oraz Oddział Przedszkolny SP Nr 5 na os. Kopernika. Zakupimy tam sprzęt i pomoce dydaktyczne do zajęć specjalistycznych, zwiększymy ofertę edukacyjną z zakresu: terapii ręki, treningu słuchowego Tomatisa, zajęć ruchowo-muzycznych, arteterapii oraz zapewnimy szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli z zakresu pracy z dziećmi z różnymi deficytami rozwojowymi – dodaje Bartosz Kaliński.

To jednak nie wszystko. W Przedszkolu nr 3 powstanie dodatkowo nowy oddział dla 22 dzieci. Pomieszczenia zostaną zaadaptowane, a oddział zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt, pomoce dydaktyczne i zabawki.

Jak podaje Urząd Miejski w Wadowicach, projekt będzie realizowany od 1 września 2020 do 31 lipca 2022 roku.

Wadowice - najnowsze informacje