czwartek, 26 marca 2020 09:16

Wadowice. Most zastępczy na Skawie już działa!

Autor Katarzyna Domagała
Wadowice. Most zastępczy na Skawie już działa!

Budowa mostu zastępczego na Skawie dobiegła końca. Od piątku (20.03) można już po nim jeździć. Ruch samochodów jest płynny, a budowlańcy rozpoczęli już remont starego mostu. Pełną parą idzie również budowa ronda i chodników na Wenecji.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś rano most zastępczy został otwarty! Ruch samochodów jest płynny, a budowlańcy rozpoczęli już remont starego mostu – informuje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Oprócz jezdni dla samochodów, powstała również ogrodzona kładka dla pieszych. Z tymczasowej przeprawy będą mogli korzystać na czas remontu mostu, który zostanie zamknięty dla ruchu. Urząd Miasta informuje, że wybudowany objazd umożliwi ruch dwukierunkowy, tak aby w największym stopniu ograniczyć uciążliwości związane z inwestycją.

Remont starego mostu przewiduje całkowitą wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Po zakończeniu inwestycji konstrukcja będzie miała nowe bariery, nowe oświetlenie, kanały technologiczne oraz system odwodnienia. Co ciekawe, sieć gazowa przebiegająca obecnie mostem zostanie przebudowana i poprowadzona pod dnem rzeki Skawy.

Remont ma zakończyć się jeszcze w rym roku. Wykonawcą jest firma Remost z Czernichowa. Koszt inwestycji to 11,5 mln zł.

Na Wenecji powstają również chodniki. W ostatnich dniach nastąpiła kolejna zmiana w organizacji ruchu. Budowlańcy poszerzyli jezdnię i  kolorem żółtym wykonali tymczasowe oznakowanie poziome, a dla pieszych wyznaczyli specjalne ogrodzone strefy.

Budowa ronda również ma zakończyć się jeszcze w rym roku. Wykonawcą tego projektu jest firma Eurovia Polska S.A., która za zrealizowanie inwestycji otrzyma blisko 5,7 mln zł. Obie inwestycje realizowane są przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przy ścisłej współpracy z Gminą Wadowice.

Źródło: wadowice.pl

Wadowice - najnowsze informacje