środa, 28 października 2020 15:21

Wadowice. Nowa sieć kanalizacyjna w Kleczy Dolnej

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Nowa sieć kanalizacyjna w Kleczy Dolnej

Pierwsi mieszkańcy mogą już podłączać swoje nieruchomości do nowej sieci kanalizacyjnej w Kleczy Dolnej! Wielka inwestycja Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, która docelowo obejmie Kleczę Dolną, Kleczę Górną i Barwałd Dolny, jest już na półmetku.

Zakończono już budowę 11,2-kilometrowego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej. Pierwszy fragment (pomiędzy skrzyżowaniem na Zarąbki - obok przedsiębiorstwa Łysoń, a OSP Klecza Dolna) został już oddany do użytkowania. Pozostała część prac, na którą składa się kolejnych 13,5 kilometrów sieci oraz budowa pompowni ścieków, planowo zakończy się w czerwcu 2021 roku.

Po zakończeniu budowy dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tysiące mieszkańców Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej i Barwałdu Dolnego oraz wiele zakładów pracy, które znajdują się w tym regionie  – informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Wykonawcą projektu jest Konsorcjum Firm: Ekoinstal Sp. z o.o. i Zespół Budownictwa Ogólnego „MODUŁ” Bożena Guzik.

Realizacja prac budowlanych może stwarzać niedogodności w życiu codziennym mieszkańców i ruchu drogowym, w związku z czym prosimy mieszkańców o wyrozumiałość a kierowców o ostrożną jazdę. Dziękujemy za wszelką Państwa pomoc w realizacji wspólnego przedsięwzięcia – mówi Jerzy Obstarczyk, Prezes Zarządu WPWiK Sp. z o.o.

Wartość projektu to 23,5 miliona złotych, z czego 13 mln stanowi dotacja unijna ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2010.

Ukończenie inwestycji przyniesie wzrost skanalizowania całej Gminy Wadowice z 74 do ponad 82 procent. To wymierne korzyści przede wszystkim dla środowiska, pozytywny wpływ na czystość wód rzecznych, poprawę wód podziemnych i powierzchniowych, ale też łatwiejszy dostęp do wody pitnej dla mieszkańców i wzrost atrakcyjności samych nieruchomości i całego regionu.

Info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje