piątek, 1 listopada 2019 23:36

Wadowice: Pierwsza taka inwestycja w regionie

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Pierwsza taka inwestycja w regionie

W Wadowicach powstanie boisko z trawy bezzasypowej. To będzie pierwszy taki obiekt w regionie.

W piątek 25 października gmina Wadowice ogłosiła przetarg na zaprojektowanie pierwszego w powiecie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Według przekazanych przez wadowicki magistrat informacji, nowy obiekt powstanie na terenie bocznego boiska Skawy Wadowice, która na zasadzie porozumienia użyczyła gminie teren pod budowę.

– Takie obiekty funkcjonują już w Myślenicach, Chełmku czy Oświęcimiu. My postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i jako pierwsi w regionie wybudujemy boisko najnowszej generacji – z trawy bezzasypowej. Taką murawą może pochwalić się niewiele miast w Polsce! Dzięki temu nasz obiekt stanie się magnesem przyciągającym wiele klubów z okolicy – zapowiada Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych lat. Wykonawca zajmie się nie tylko samą nawierzchnią boiska, ale także podbudową, drenażem, oświetleniem, ogrodzeniem, dojazdem i wyposażeniem obiektu.

Wybrana nawierzchnia bezzasypowa to trawa IV generacji, która jest łatwiejsza w utrzymaniu i daje większy komfort gry.

– Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna. Trawa IV generacji jest łatwa i tania w eksploatacji oraz, co istotne, przyjazna środowisku. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na orlikach – wyjaśnia Urząd Miasta Wadowice.

Wadowice - najnowsze informacje