poniedziałek, 6 lipca 2020 10:04

Wakacje z małym dzieckiem - jak się przygotować

Autor Głos 24
Wakacje z małym dzieckiem - jak się przygotować

Wakacje z małym dzieckiem - jak się przygotować

Wyjazd na wczasy z niemowlakiem to spore wyzwanie logistyczne. Większość świeżo upieczonych rodziców obawia się, czy będzie w stanie przygotować się na wszelkie możliwe sytuacje, które mogą pojawić się na wyjeździe - z dala od domu i od lekarza rodzinnego. Dziś podpowiemy, co zabrać ze sobą na urlop z niemowlakiem.

Przydatne akcesoria

Wybór akcesoriów, które spakujemy do torby podróżnej, zależeć będzie od tego, dokąd się wybieramy oraz jakie warunki zastaniemy na miejscu. W wysokiej klasy hotelach możemy liczyć na podstawowe wyposażenie dla niemowląt, jak dostawka do łóżka, wanienka czy krzesełko do karmienia. Jeśli będziemy korzystać z innej bazy noclegowej, warto zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne, które - złożone -  zajmuje niewiele miejsca, a zapewni maluszkowi wygodny i bezpieczny odpoczynek. Takie łóżeczko turystyczne kupimy już za ok. 200zł.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą wszelkie akcesoria pielęgnacyjno-medyczne, których używamy na co dzień, ale również okazjonalnie, na przykład aspirator do nosa, zestaw do pielęgnacji paznokci i inne tego rodzaju przybory.

Jeśli zamierzamy dużo chodzić, warto rozważyć wzięcie ze sobą chusty lub nosidełka, dzięki którym będziemy mogli wygodnie przemieszczać się z dzieckiem bez konieczności pchania wózka. To rozwiązanie z pewnością będzie odpowiednie dla osób, które planują zwiedzanie lub trasy w zmiennym terenie, w którym wózek mógłby być problematyczny.

Akcesoria plażowe

W czasie wakacji większość z nas z pewnością będzie chciała odpocząć nad wodą. Zabierając ze sobą niemowlę, należy zadbać o to, aby zapewnić mu wówczas odpowiednie warunki i nie dopuścić do przegrzania, które może skończyć się udarem cieplnym. Dlatego zabieramy ze sobą duży parasol, pod którym maluszek może się całkowicie schować lub specjalny namiot plażowy. To drugie rozwiązanie jest o tyle praktyczniejsze, że oprócz ochrony przed słońcem, zapewnia również izolację przed wiatrem oraz piaskiem. Dobrym rozwiązaniem będzie również wzięcie ze sobą małego baseniku dmuchanego, w którym maluch będzie się mógł schłodzić i który jednocześnie będzie świetnym miejscem na plażową zabawę. Nie zapomnijmy także o zapasie kremu z wysokim filtrem. Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej ochrony przed promieniami UV.

Kosmetyki i leki

Bardzo ważne jest również skompletowanie kosmetyczki oraz apteczki dla dziecka. Zabierzmy ze sobą wszelkie kosmetyki, których używamy na co dzień lub w  przypadku wystąpienia konkretnych dolegliwości: alergii, wysypki, odparzeń czy infekcji. Jałowe gaziki, środek dezynfekujący, maści i kremy, a także środki przeciwbólowe dla niemowląt oraz sól fizjologiczna powinny również znaleźć się w takim wyposażeniu.

Aby wyjazd z niemowlakiem był bezpieczny i komfortowy, warto odpowiednio się do niego przygotować, nawet, jeśli będzie się to wiązało z inwestycją w dodatkowe akcesoria. Jeśli chwilowo brakuje nam środków na zakup łóżeczka turystycznego czy nosidełka, pomocne może okazać się wzięcie niewielkiej pożyczki online, którą zapłacimy zaraz po wypłacie. Dzięki temu zapewnimy sobie i naszemu dziecku udany wyjazd.Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje