poniedziałek, 23 maja 2022 10:14

Wieliczka. Napad przy Szybie Regis. Bili i kopali 73-latka w biały dzień!

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Napad przy Szybie Regis. Bili i kopali 73-latka w biały dzień!

Do bulwersującego zdarzenia doszło w samym centrum Wieliczki - na plantach przy Szybie Regis. Starszy mężczyzna, który nie chciał dać pieniędzy na alkohol, był bity i kopany przez dwóch napastników. Na szczęście zauważyli to patrolujący ulice policjanci z Wieliczki.

Mężczyzna został zaatakowany w biały dzień na plantach przy Szybie Regis w Wieliczce w czwartek, 19 maja. Około godziny 17:30 do siedzącego na ławce starszego mężczyzny podeszło dwóch nieznajomych, którzy zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Kiedy odmówił, mężczyźni przewrócili go na ziemię i zaczęli bić i kopać, w międzyczasie przeszukując mu kieszenie w poszukiwaniu  pieniędzy. Wtedy nadjechał radiowóz, którym patrolowali okolicę wieliccy policjanci.  

Kiedy napastnicy zauważyli policję, zostawili seniora i zaczęli uciekać, ale szybko zostali zatrzymani przez mundurowych. Po ich obezwładnieniu, policjanci wrócili do poszkodowanego 73-latka, któremu udzielili pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę załogi pogotowia.  

Napastnicy - obaj w wieku 35 lat (mieszkańcy gminy Wieliczka), usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował dozór policyjny. Obu sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

fot. Wikimedia Commons

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje