poniedziałek, 16 września 2019 10:03

Wieliczka: Trwają prace przy Niepołomskiej 26c. Co tam powstaje?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka: Trwają prace przy Niepołomskiej 26c. Co tam powstaje?

Powiatowe Centrum Wsparcia Społecznego w Wieliczce to kolejna inwestycja Powiatu Wielickiego. Będzie ono siedzibą trzech instytucji: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Punktu Interwencji Kryzysowej. W podpiwniczeniu budynku znajdować będzie się archiwum zakładowe.

Kompleks powstaje przy ul. Niepołomskiej 26c w rejonie drogi krajowej 94 w Wieliczce. Kompleks będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Oprócz ulokowania kilku instytucji w jednym miejscy obiekt będzie posiadał wiele innych udogodnień, m.in. dogodny dojazd, odpowiednią ilość miejsc parkingowych, przystosowanie do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, odpowiednie dostosowanie gabinetów lekarskich oraz plac zabaw.

Realizacja nastąpi w II etapach. Obecnie trwają prace związane z realizacją etapu I, który obejmuje wykonanie stanu surowego budynku wraz z instalacjami i zagospodarowaniem. Umowny czas zakończenia Etapu I to druga połowa marca 2020, natomiast termin realizacji całości przewidziany jest na koniec grudnia 2020 roku.

inf. i foto: Powiat Wielicki

Wieliczka - najnowsze informacje