piątek, 20 maja 2022 14:57

Wieliczka. Ucieczka przed Policją zakończyła się kolizją z betonowym przepustem

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Ucieczka przed Policją zakończyła się kolizją z betonowym przepustem

Policyjny pościg rozpoczął się w Sygneczowie, gdy kierowca chciał uniknąć kontroli drogowej zaczął uciekać przed Policją, a zakończył... kolizją z betonowym przepustem. Jak się okazało, 35-latek miał sądowy  zakaz prowadzenia pojazdów, a w domu narkotyki i kilka krzewów konopi.

10 maja br. w godzinach wieczornych, wieliccy kryminalni w Sygneczowie chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę hondy. Gdy radiowóz zasygnalizował, żeby samochód zjechał i zatrzymał się na poboczu, kierujący zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg.

W Wieliczce, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust, rozbijając auto. Wyskoczył z niego i dalej uciekał pieszo. Nie odbiegł jednak daleko. Bardzo szybko został złapany przez policjantów. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą, miał bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

35-latek został zatrzymany. Na Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce zrobiono mu szybki test na obecność narkotyków. Badanie wykazało zawartość marihuany, amfetaminy oraz metaamfetaminy. W związku z tym pobrano mu także krew do dokładnych badań.

Kryminalni przeszukali też dom 35-latka i znaleźli tam 8 krzewów konopi, 44 gramy marihuany oraz kilka gramów amfetaminy.

Mieszkaniec gminy Wieliczka usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej, niezastosowania się do zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz uprawy konopi. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje