sobota, 8 czerwca 2024 15:18

Wielkie święto piłki nożnej! Ruszył turniej Salt Mine Cup w Myślenicach i Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Wielkie święto piłki nożnej! Ruszył turniej Salt Mine Cup w Myślenicach i Wieliczce

W sobotę, 8 czerwca w Myślenicach rozpoczęła się się IX edycja międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024, w którym biorą udział najlepsze drużyny młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski i zza granicy. Na kompleksie sportowym na Zarabiu rozgrywane są pojedynki, a finał imprezy odbędzie się w niedzielę 9 czerwca w Wieliczce.

Zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2013 z różnych zakątków świata rozpoczęli sportową rywalizację w IX edycji międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024, którego głównym organizatorem jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerem Powiat Wielicki. O prestiżowej imprezie, która jest nie tylko sprawdzianem dla młodziutkich zawodników, ale również atrakcją dla wszystkich zainteresowanych piłką mówią pomysłodawca turnieju nożną ponownie rywalizować będą na sztucznym boisku na myślenickim Zarabiu, a finały w niedzielę odbędą się w Wieliczce. Eliminacje trwały już od jesieni ubiegłego roku, a zmierzą się w nim najlepsze z drużyn.

W turnieju wezmą udział najlepsze akademie piłkarskie z Polski i zza granicy. W gronie uczestników walczących o triumf w IX edycji turnieju Salt Mine Cup znaleźli się przedstawiciele angielskiego Manchesteru City, niemieckiego Bayernu Monachium, słowackiego Slovana Bratysława, czy też indyjskiego Kerala Blasters, natomiast z terenu kraju swoje umiejętności prezentować będą młodzi zawodnicy AP Wieliczka, Dalinu Myślenice, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Stali Rzeszów, Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Jagielloni Białystok oraz Lecha Poznań, a zza granicy: Slovan Bratislava ze Słowacji, Banik Ostrava z Czech, Manchaster City z Wielkiej Brytanii, Eaglech Chicago z USA, FC Porto  i CAAF AF Atlantico z Portugalii, Bayern Monachium i RB Leipzig z Niemiec Kerala Blasters z Indii. Turniej więc jest nie tylko międzynarodowy, ale międzykontynentalny i zobaczyć na nim można wychowanków najlepszych szkółek piłkarskich. Obserwowanie ich rywalizacji to też nie lada gratka dla trenerów, którzy mogą zaczerpnąć z nowinek szkoleniowych.

Wielki finał w Wieliczce

Sportową rywalizację na boisku rozpoczęła uroczysta prezentacja drużyn w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach, którą uświetnił widowiskowy pokaz cheearleaderek ze Studia Tańca Honorata z Tarnowa. Nie zabrakło na niej tych, którzy od lat wspierają organizację turnieju. Obecni byli: prezes Fundacji Mali Mistrzowie, która co roku przygotowuje to emocjonujące wydarzenie, Karol Nędza wraz z Moniką Palonek, Łukasz Sadkiewicz, członek Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" oraz Tomasz Broniowski i Michał Roehlich, gospodarz pierwszego dnia turnieju, burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, prezes spółki Sport Myślenice, Michał Funek, wiceburmistrz Wieliczki Lucjan Rowiński, prezes Górnika Wieliczka, Piotr Klimczyk oraz Angelika Waszkiewicz, dyrektor Wielickiego Ośrodka Sportu i sponsorzy. Powiat Wielicki reprezentował starosta Roman Ptak.

W niedzielę 9 czerwca impreza przeniesie się do Wieliczki. Tam drużyny, które zwyciężą w swoich grupach, staną w szranki w rozgrywkach finałowych.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerami turnieju i Miasto i Gmina Myślenice, Miasto i Gmina Wieliczka, Powiat Wielicki i Kopalnia Soli "Wieliczka". Partnerem głównym Salt Mine Cup jest Województwo Małopolskie.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka