wtorek, 14 stycznia 2020 15:16

WOŚP w Limanowej - kwestowali na rekord

Autor Marzena Gitler
WOŚP w Limanowej - kwestowali na rekord

Pomimo braku możliwości lokalowych do organizacji wydarzeń towarzyszących kolejnej edycji WOŚP i nielicznej ale bardzo skutecznej grupie wolontariuszy podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy limanowski Sztab zebrał 68 344, 49 zł. W tym roku graliśmy dla zapewnienia najważniejszych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – podsumowali organizatorzy.

Organizatorem sztabu WOŚP w Limanowej był po raz kolejny Limanowski Dom Kultury. W zbiórkę zaangażowało się 62 wolontariuszy, którzy dzielnie kwestowali w dniu finału na terenie Miasta Limanowa oraz okolic oraz przyczynili się do pobicia zeszłorocznego rekordu.

- Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi datkami wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Swoje podziękowania kierujemy do limanowskiej Policji, która w tym dniu dbała o bezpieczeństwo kwestujących, a także właścicielom i obsłudze Karczmie Matras, pracownikom Banku Spółdzielczego w Limanowej, kierownictwu Sklepu Lewiatan, dyrekcji oraz pracownikom I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej, a także miłośnikom samochodów Volkswagen Garbus, którzy na limanowskim Rynku prezentowali swoje kultowe pojazdy – podsumowała Kinga Karwacka z Limanowskiego Domu Kultury. - Mamy nadzieję, że w roku 2021 Limanowski Sztab WOŚP ponownie podejmie pracę w lokalizacji nowo wyremontowanego budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4, co pozwoli na organizację dodatkowych wydarzeń oraz atrakcji w dniu finału.

Marzena Gitler, fot: LDK

Limanowa - najnowsze informacje