czwartek, 28 stycznia 2021 15:16

Wynajem samochodu na doby – to prostsze niż myślisz!

Autor Artykuł sponsorowany
Wynajem samochodu na doby – to prostsze niż myślisz!

Wynajem dobowy to krótkoterminowa forma wynajmu samochodów. Jest to usługa, którą do swej oferty wprowadza coraz więcej wypożyczalni aut w Polsce. Korzystają z niej zarówno klienci biznesowi, jak i prywatni. Na jakich zasadach się to odbywa?

Przeczytaj regulamin wypożyczalni!

Każda wypożyczalnia udostępnia samochody na doby na własnych warunkach. Z tego względu trzeba zapoznać się z regulaminem wybranej firmy, zwracając szczególną uwagę na kwestie dotyczące m.in. opłat, tankowania, odpowiedzialności za szkody, dodatkowych usług, limitu kilometrów, wyjazdu zagranicę oraz odbioru i zwrotu pojazdu.

Wynajem auta na doby – na czym to polega?

Wynajem dobowy to nowoczesna usługa transportowa, która pod względem procedur niewiele się różni od tradycyjnego najmu. Wszelakie formalności należy załatwić w biurze wypożyczalni, choć na ogół istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji auta telefonicznie lub online. Podpisując umowę, kierowca zobowiązuje się do przestrzegania zasad wynajmu auta na doby. Łódź oraz pozostałe duże miasta to lokalizacje, gdzie funkcjonuje omawiana usługa.

Wynajem auta na doby – zalety

Jak podkreślają eksperci z firmy PANEK CarSharing, która od wielu lat świadczy usługi z zakresu krótko- i długoterminowego najmu aut, wynajem dobowy ma sporo zalet. Przede wszystkim jest to wygoda i komfort podróżowania – zwłaszcza że miejsca odbioru i zwrotu pojazdu nie muszą być takie same. Ponadto jest to znacznie niższy koszt w porównaniu z wydatkami na taksówki. Kierowca nie musi się martwić o sprawy związane z ubezpieczeniem czy serwisem, ponieważ odpowiedzialność za nie spoczywa na wypożyczalni. Elastyczne warunki najmu i atrakcyjne ceny to zdecydowanie największe atuty wynajmu dobowego.

Wynajem auta na doby – co jest potrzebne?

Podstawowym warunkiem wypożyczenia auta na doby jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Niektóre firmy wymagają też, aby kierowca miał ukończony 21. rok życia. Podczas podpisywania umowy trzeba okazać nie tylko prawo jazdy, ale i drugi dokument potwierdzający tożsamość.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka