środa, 1 lutego 2023 15:03

Złodziej okradł ich dom. Gdy poznali jego tożsamość, byli zszokowani...

Autor Norbert Kwiatkowski
Złodziej okradł ich dom. Gdy poznali jego tożsamość, byli zszokowani...

Takie historie zapewne każdemu z nas ukazują, że "ufność" może mieć swoje złe konsekwencje. Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali włamywacza, który ukradł z prywatnego domu biżuterię wartą 40 tysięcy złotych.

Do kradzieży z włamaniem na terenie gminy Liszki doszło 25 stycznia. Pokrzywdzeni zgłosili się do Komisariatu Policji w Zabierzowie, informując, że podczas ich nieobecności zginęła im biżuteria warta około 40 tysięcy złotych.

Policjantom dość szybko udało się namierzyć sprawcę. Okazał się nim 44-latek z Krakowa, którego poszkodowani dobrze znali, ponieważ był ich znajomym.

30 stycznia policjanci udali się do miejsca zamieszkania złodzieja, które wraz z innymi powiązanymi z nim lokum oraz samochodem przeszukali, ujawniając część skradzionego łupu. Kryminalni znaleźli też niewielkie ilości środków odurzających w jego mieszkaniu.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w komisariacie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat wiezienia.

Foto: Zdjęcie poglądowe/policja.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka