piątek, 4 lutego 2022 09:50

Wzruszająca uroczystość w Muszynie. Pani Maria skończyła 100 lat

Autor Katarzyna Jamróz
Wzruszająca uroczystość w Muszynie. Pani Maria skończyła 100 lat

W niedzielę (30 stycznia) mieszkanka Muszyny, Pani Maria Putyra obchodziła swoje 100 urodziny. Msza Święta w intencji jubilatki, odbyła się pod przewodnictwem Biskupa Stanisława Salaterskiego w kościele pw. M.T. Ledóchowskiej w Muszynie.

Podczas uroczystości nie zabrakło władz miasta, przedstawicieli instytucji, rodziny oraz mieszkańców, którzy wspólnie świętowali urodziny Pani Marii. Stulatce złożono życzenia zdrowia i radości. Jubilatka otrzymała bukiety kwiatów, prezenty oraz listy gratulacyjne. Do życzeń dołączył się również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, łącząc wyrazy szacunku.

–W tym szczególnym dniu – w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów – składam Pani serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat. Dziękuję za swoistą lekcję życiowej wytrwałości, którą przekazuje Pani innym. Przekazując najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam

– napisał w liście do stulatki premier Mateusz Morawiecki.

W korespondencji podkreślił, że pani Maria należy do pokolenia głęboko doświadczonego najnowszą historią Polski. Była świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość do ojczyzny.

– Proszę pamiętać, że wciąż potrzebujemy Pani doświadczenia i życiowej mądrości

podkreślił Prezes Rady Ministrów.

Fot. M.Obidowski

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje