poniedziałek, 3 czerwca 2019 09:46

Yerba mate - dla zdrowia ciała i umysłu

Autor (red)
Yerba mate - dla zdrowia ciała i umysłu

Nasz mózg pracuje nieustannie - także w stanie czuwania i snu. Odbiera bodźce, przesyła impulsy nerwowe, stanowi bazę dla naszej percepcji oraz komunikacji ze światem zewnętrznym. Czy dbamy o niego należycie? Współczesne przebodźcowanie, a także brak zbilansowanej diety, wpływają na bardzo słabą kondycję umysłu. Na szczęście rośliny i natura oferują wsparcie i pomoc w pobudzeniu umysłu do nauki, rozwoju, a także do spokoju i balansu na co dzień.

Yerba mate po pierwsze - energia i oczyszczenie!

Aby mówić o sprawnym i skoncentrowanym umyśle, powinniśmy zastanowić się nad swoim poziomem energii - i jej jakością. Być może potrzebujemy ograniczyć jakieś negatywne nawyki, które obniżają jakość naszego życia, nie pozwalają się skoncentrować na nauce i pracy. Czy będą to słodycze, kawa, papierosy czy przesiadywanie przed ekranem? Niezależnie od tego, jakie nawyki odcinają twój umysł od równowagi i witalności, Yerba mate przyjdzie z pomocą. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego pobudza, wzmacnia organizm, a nade wszystko - oczyszcza go. Jak pewnie wiesz - jelita to nasz drugi mózg. Nikt już nie ukrywa tego faktu. Dlatego odpowiednia dieta jest tak kluczowa dla zdrowia umysłu i koncentracji! Yerba mate oczyszcza przewód pokarmowy ze złogów, toksyn, bakterii, odciąża organy wewnętrzne, a tym samym daje nam więcej przestrzeni oraz energii. Lepiej przyswoimy pożywienie i poprawimy stan swojego ciała. Zaś energia uzyskana dzięki yerba mate, zagrzeje do nauki i pracy. Po najlepsze gatunki yerba mate zapraszamy do sklepu internetowego Yerba Mate Market, gdzie na hasło "glos24" do każdego zamówienia sklep dołączy drobną yerbową niespodziankę :)

Yerba mate po drugie - katalizator ziół

To jednak nie koniec, bowiem każdy organizm jest inny. Aby naprawdę skutecznie wpłynąć na pracę umysłu, warto rozejrzeć się za dodatkami ziołowymi do yerby. Na rynku mamy ogromny wybór yerba mate z ziołami, które wpływają na koncentrację, odświeżenie, a nawet równowagę półkul mózgowych. Polecamy zwrócić uwagę na takie rośliny, jak: gotu kola (półkule, krążenie obwodowe w mózgu, odprężenie i odświeżenie), bakopa/brahmi (nowe połączenia synaptyczne w mózgu, skupienie, oczyszczenie), ashwagandha (koncentracja, odprężenie, wzmocnienie), guarana (pobudzenie, energia), miłorząb japoński (poprawa pamięci, koncentracja, krążenie), guayusa (pobudzenie, relaks, skupienie, uważność). A ponieważ Yerba mate wzmacnia działanie ziół - przy dodaniu ich do suszu, zyskujemy idealne remedium na umysłowe osłabienie, brak koncentracji, nadmiar myśli czy emocji, które nie pozwalają skupić się na rozwoju i pogłębianiu wiedzy.

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje