poniedziałek, 16 września 2019 09:10

Z Limanowej do Tymbarku szlakiem Walk Legionów Polskich

Autor Marzena Gitler
Z Limanowej do Tymbarku szlakiem Walk Legionów Polskich

26 i 27 września na terenie powiatu limanowskiego odbędzie się XXVI Rajd Górski Szlakiem Walk Legionów Polskich na Ziemi Limanowskiej.

Organizatorami radjdu są: Urząd Gminy w Tymbarku, Urząd Gminy w Słopnicach, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Jednostka Strzelecka nr 2007 ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, Koło PTTK „Tymbarskie Harnasie" oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Słopnicach.

W rajdzie weźmie udział młodzież ze szkół podstawowych i średnich powiatu limanowskiego.

Uczestnicy wyrusza 26 września o godz. 10 spod  z Limanowskiego Domu Kultury. W czwartek pokonają trasę: Limanowa – Jabłoniec - Golców - Tokoń - Słopnice Górne, gdzie zaplanowano nocleg. Następnedo dnia przejdą ze Słopnic przez Zaświercze, Łopień do Tymbarku, gdzie w Internacie Zespołu Szkół im.KEN odbędzie się zakończenie rajdu

Celem rajdu jest przede wszystkim uczczenie pamięci poległych żołnierzy w walkach na ziemi limanowskiej, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej, poznawanie walorów krajoznawczych Beskidu Wyspowego oraz kształtowanie postaw patriotycznych i rozwijanie współpracy międzyszkolnej.

Robert Nowak

Limanowa - najnowsze informacje