wtorek, 30 marca 2021 10:16

Gmina Żabno. Przez dziewczynę zdewastował cmentarz. „Był zły po rozstaniu”

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Żabno. Przez dziewczynę zdewastował cmentarz. „Był zły po rozstaniu”

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Żabno, który zdewastował kapliczki z zabytkowymi rzeźbami, na terenie cmentarza cholerycznego w Odporyszowie.

Do zniszczeń doszło w styczniu. Wieczorem wzburzony 20-latek pojawił się w nazwanym przez tubylców „Lasku Siedmiu Boleści” i przy użyciu farb pobazgrał napisami i obraźliwymi epitetami sześć z siedmiu kapliczek, kryjących płaskorzeźby Jana Wnęka – artysty rzeźbiarza i wizjonera, tworzącego w XIX wieku w Odporyszowie, którego imię nosi dzisiaj tamtejsza szkoła podstawowa.

- Sprawa bezmyślnej dewastacji została zgłoszona przez opiekującego się terenem proboszcza miejscowej parafii, policjantom z Żabna. Ci dokładnie przeanalizowali naniesione przez wandala napisy, których treść bardzo pomogła im namierzyć mężczyznę - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

CBŚP rozbiło gang sutenerów. Rozbojami próbowali … eliminować „konkurencję”
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie, a rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W sprawie występuje 7 podejrzanych w tym 40-letni mieszkaniec Tarnowa - Daniel G. ps. „Łoker”.

Jednak na przedstawienie mu zarzutu śledczy z komisariatu w Żabnie musieli zaczekać. Jak się okazało, wkrótce po tym jak dokonał zniszczeń, wyjechał za granicę. Jednak jak mówi stare przysłowie „co się odwlecze, to nie uciecze” i mundurowi cierpliwie doczekali się jego powrotu do kraju.

- Kiedy pojawił się w rodzinnych stronach, upomnieli się o niego i zarzucili popełnienie przestępstwa - dodaje rzecznik. - 20-latek do wszystkiego się przyznał i podał motywy jakie nim kierowały. Stwierdził, że jego zachowanie było skutkiem złości, jaka go ogarnęła po zerwaniu związku przez jego byłą już dzisiaj dziewczynę. Przyznał, że postąpił źle i obiecał, że naprawi wyrządzone szkody.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje