wtorek, 17 września 2019 08:47

Zadania z Powiśla w BO Małopolski

Autor Marzena Gitler
Zadania z Powiśla w BO Małopolski

Ruszyło głosowanie w 4.edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Wśród zakwalifikowanych są też zadania z Powiatu Dąbrowskiego. Na co można zagłosować?

„Kalejdoskop twórczego działania” to cykl spotkań wzorowanych na krakowskich salonach poezji, promujących dobrą lirykę w połączeniu z balladą, muzyką klasyczną a zarazem przybliżaniem sylwetek znanych aktorów i aktorek lokalnej publiczności. W ramach zadani – podobnie jak w dwóch poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego zaplanowano współrealizowane przez Dąbrowski Dom Kultury duże koncerty plenerowe. W 2 i 3.edycji BO odbywały się w gminach: Dąbrowa, Radłów i Żabno. W tegorocznej edycji zadanie przygotowane przez dwie instytucje kultury z Powiśla Dąbrowskiego dla dwóch gmin: Dąbrowy Tarnowskiej (DDK) i Szczucina (Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek) jest oznaczone kodem TAR 28.

Swój projekt przygotowała też tradycyjnie Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskie, która startuje po raz czwarty w BO Województwa Małopolskiego. Od 9 do 30 września br. można głosować na jeden wybrany projekt. Przygotowane przez bibliotekę zadanie uwzględnia dalsze wzbogacanie księgozbioru o atrakcyjne publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również organizowanie spotkań autorskich, podróżniczych, koncertów poezji śpiewanej i innych wydarzeń kulturalnych. Po raz pierwszy w historii Budżetu Obywatelskiego istnieje szansa na spożytkowanie w 100% zdobytych środków w mieście i gminie Dąbrowa Tarnowska. Zagłosować można w bibliotece, Urzędzie Miasta Dąbrowa Tarnowska oraz elektronicznie na stronie Budżetu Obywatelskiego Małopolski lub w bibliotece. Nazwa projektu to „Dąbrowski Festiwal Słowa”, kod zadania TAR 25 – głos można oddać tylko raz. Każdy głos ma znaczenie, a jeden głos przypada na jednego mieszkańca.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec regionu ma możliwość oddanie tylko jednego głosu w ramach Budżetu Obywatelskiego.

inf. Powiat Dąbrowski

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje