poniedziałek, 7 marca 2022 12:01

Zadaszenie tarasu szkło czy poliwęglan?

Autor Artykuł sponsorowany
Zadaszenie tarasu szkło czy poliwęglan?

Coraz więcej osób posiadających przydomowy taras decyduje się na jego zadaszenie. Ruch ten ma bowiem wiele praktycznych skutków, a jednocześnie dość interesujący efekt wizualny. Taras może pełnić wiele funkcji, a przy okazji stać się wizytówką naszej nieruchomości, dzięki której nabierze ona charakteru. Wielu właścicieli domów zastanawia się jednak, jakiego materiału użyć, aby zadaszenie było wytrzymałe i służyło na wiele długich lat.

Zadaszenie tarasy - od czego zacząć?

W obecnych czasach rozwój technologiczny pozwala na stworzenie zadaszenia tarasu na każdym etapie, a więc zarówno już podczas jego budowy, jak i w późniejszym czasie. Istnieje też wiele rozwiązań, które można wykorzystać, w tym tzw. zadaszenie otwarte, pełne lub częściowe. Co warto na ten temat wiedzieć, aby podjąć dobrą decyzję? Podpowiadamy!

Zabudowa balkonu w bloku czy właśnie budowa zadaszenia nad tarasem nie jest tak trudna, jak się może początkowo wydawać. Przede wszystkim należy wykonać w miarę szczegółowy plan, w którym uwzględni się wszelkie detale, które mają wpływ na finalną konstrukcję. Dobrze w tym miejscu poradzić się fachowców lub po prostu zlecić wykonanie projektu oraz samego zadaszenia firmie, która specjalizuje się w tego rodzaju pracach. Pozwoli to uniknąć jakichkolwiek błędów, a tym samym zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i energii. Jeśli posiadamy taras i chcemy go wyłącznie zadaszyć, w większości przypadków nie jest potrzebna żadne zezwolenie budowlane.

Z czego wykonać zadaszenie?

Większość osób stoi przed dylematem, z jakich materiałów należy wykonać zadaszenie nad tarasem. Możliwości jest bowiem kilka, a dzięki temu, każdy znajdzie rozwiązanie, które jak najbardziej będzie odpowiadać jego potrzebom oraz możliwościom. Sam szkielet można wykonać z drewna lub metalu (na przykład stali albo aluminium), a kluczowe znaczenie ma tutaj to, z jakiego materiału zbudowano taras. Warto, aby były one zbliżone zarówno rodzajem, jak i jakością. Jeśli chodzi o pokrycie dachowe, na uwagę zasługuje szkło, poliwęglan, dachówki ceramiczne albo zwykła tkanina, która musi jednak spełniać odpowiednie warunki i być odporna na działanie czynników atmosferycznych. Dla przykładu, płyty z poliwęglanu są niezwykle trwałe i o wiele lżejsze od szkła, zadaszenie z materiałów charakteryzuje się sporą elastycznością, zapewnia cień lub półcień, szkoło natomiast cechuje ciekawy wygląd, wytrzymałość oraz to, że przechodzą przez nie promienie słoneczne. Warto poznać także wiele innych podobnych tematów, które dotyczą takich kwestii jak między innymi bezramowa zabudowa balkonów i wiele zbliżonej do tego zagadnień.

Taras z zadaszeniem - wady i zalety

Największą zaletą zadaszonego tarasu jest to, że dzięki temu można korzystać z niego przez cały rok i to niezależnie od pogody. Ponadto, sama konstrukcja sprawia, że taras wygląda elegancko, a przestrzeń ta staje się niezwykle atrakcyjna wizualnie. Dla wielu osób największą wadą takiego rozwiązania może okazać się cena, choć w dłuższej perspektywie czasu, koszty należy potraktować jako inwestycję, która będzie służyć przez wiele lat.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje