środa, 28 sierpnia 2019 20:53

Zakładasz stronę firmową? Nie zapomnij o reklamie on-line!

Autor Głos 24
Zakładasz stronę firmową? Nie zapomnij o reklamie on-line!

Coraz więcej firm decyduje się na założenie własnych stron WWW. Aby dotrzeć do klientów, warto jednocześnie zacząć kampanię reklamową on-line!

W internecie możemy błyskawicznie wyszukać różnego rodzaju oferty – od handlarzy używanymi samochodami, poprzez sprzedaż ręcznie robionej biżuterii, a skończywszy na usługach prania dywanów. Aby dotrzeć do klientów, firmy posiadające własne strony WWW, inwestują w ich promocję – odpowiednio dobrana reklama internetowa potrafi dać doskonałe efekty!

Jeśli także chcesz zdecydować się na założenie firmowej strony internetowej, nie zapominaj również o jej reklamie. Dzisiaj do dyspozycji jest szeroka gama różnych metod promocji on-line, która pozwala na połączenie wysokiej skuteczności oraz przystępnych cen. Na co warto się zdecydować?

Metody reklamy on-line – na co warto się zdecydować?

Reklama w internecie oferuje różnorodne metody dotarcia do klientów – zarówno tych korzystających ze zwykłych komputerów, jak również z urządzeń mobilnych, czyli smartfonów, tabletów.

Wiele metod reklamy internetowej doskonale łączy w sobie wysoką skuteczność działania z niskimi kosztami inwestycji, dlatego też są one doskonałym wyborem również dla tych firm, które nie dysponują sporym budżetem na działania promocyjne.

Najskuteczniejsze metody reklamy stron firmowych:

  • SEO – optymalizacja i pozycjonowanie
  • SEM – kampanie linków sponsorowanych, w tym Google Ads
  • mailing – wysyłka wiadomości reklamowych e-mail
  • marketing w mediach społecznościowych – Facebook i inne serwisy

SEO, czyli optymalizacja i pozycjonowanie, a także SEM, czyli kampanie linków sponsorowanych to przykłady reklamy w wyszukiwarkach internetowych. Najczęściej wykorzystuje się wówczas wyszukiwarkę Google, jako że to ona jest najbardziej popularna wśród użytkowników.

SEO to działania prowadzące do wyniesienia adresu strony WWW na wyższą pozycję dla określonych słów kluczowych – adres strony jest wtedy lepiej widoczny i wchodzi na nią więcej osób. Podobny cel mają kampanie SEM, na przykład Google Ads, z tym, że reklama jest wtedy prezentowana w oznaczonych boksach na początku listy wyników wyszukiwania.

Wiele firm decyduje się dzisiaj także na social media marketing, czyli na marketing w mediach społecznościowych. Prym wiedzie tutaj Facebook, który ma ponad miliard aktywnych użytkowników na całym świecie. Własny fanpage i korzystanie z reklam Facebook Ads pozwoli firmie na dotarcie do nowych klientów za pośrednictwem tego medium.

Świetne efekty niesie ze sobą także najstarsza metoda marketingu on-line, czyli wysyłka wiadomości e-mail. Najlepsze wyniki można uzyskać wtedy przez wykorzystanie newsletterów, czyli wiadomości zamawianych przez klientów po zapisaniu się na listę mailingową.

Skorzystaj z pomocy dobrej agencji reklamowej on-line!

Aby reklama internetowa okazała się rzeczywiście skutecznym posunięciem dla firmy, warto prowadzić ją wraz z dobrą agencją reklamową. Pracownicy agencji będą mogli wówczas dobrać najlepsze metody promocji i zadbać o to, aby przebiegała ona z jak najlepszymi rezultatami – bez ponoszenia sporych kosztów.

Usługi w tym zakresie oferuje również Agencja Reklamowa Online Group z Krakowa, która specjalizuje się w prowadzeniu kampanii reklamowych w sieci już od przeszło 10 lat.

Podsumowując, jeśli chcesz założyć własną stronę firmową, nie zapominaj także o tym, jak ważna jest reklama internetowa. Dzięki niej możesz dotrzeć do wielu nowych klientów on-line i zachęcić ich do skorzystania ze swojej oferty – bez wysokich wydatków!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje